Eliminacje Nestle Cup na stadionie lekkoatletycznym w Bolesławcu

Eliminacje Nestle Cup na stadionie lekkoatletycznym w Bolesławcu
fot. Tomasz Markowski Zawody rozpoczną się od biegu pokazowego na 60 m przez płotki kobiet oraz mężczyzn z udziałem Ewy Ochockiej, Dominiki Kwaszcz, Mateusza Tofila oraz innych zawodników MKS Bolesłavia.
istotne.pl lekkoatletyka, bolesłavia

W najbliższą środę 25 maja w ramach ogólnopolskiego programu „Lekkoatletyka dla każdego!” na stadionie lekkoatletycznym przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. H. Sucharskiego (ul. Komuny Paryskiej 6 w Bolesławcu) odbędą się zawody lekkoatletyczne dla klas IV–VI szkół podstawowych, czyli eliminacje Nestle Cup. Początek o 15:30.

Organizatorami zawodów są Ministerstwo Sportu i Turystyki, Województwo Dolnośląskie, Polski Związek Lekkiej Atletyki, Dolnośląski Związek Lekkiej Atletyki, Urząd Miasta Bolesławiec oraz MKS Bolesłavia.

Zawody rozpoczną się od biegu pokazowego na 60 m przez płotki kobiet oraz mężczyzn z udziałem Ewy Ochockiej, Dominiki Kwaszcz, Mateusza Tofila oraz innych zawodników MKS Bolesłavia.

W sezonie 2015 Ewa Ochocka (na zdjęciu nagłówkowym) wywalczyła:

  • 1 miejsce w biegu na 60 m ppł na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów w Toruniu
  • 1 miejsce w biegu na 100 m ppł na Mistrzostwach Polski Juniorów w Białej Podlaskiej
  • 3 miejsce w biegu na 60 m na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów w Toruniu
  • 4 miejsce w biegu na 400 m ppł na Mistrzostwach Polski Juniorów w Białej Podlaskiej
  • 1 miejsce w biegu na 400 m ppł na Mistrzostwach Dolnego Śląska Juniorów
  • 1 miejsce w biegu na 100 m ppł na Mistrzostwach Dolnego Śląska Juniorów.

Dominika Kwaszcz w 2015 roku została mistrzynią Polski w skoku w dal oraz mistrzynią Dolnego Śląska w biegu na 60 m ppł. W sezonie 2016 osiągnęła minimum na Mistrzostwa Europy w skoku w dal. Mateusz Tofil w sezonie 2015 został mistrzem Polski młodzików w skoku wzwyż oraz wicemistrzem Polski w biegu na dystansie 110 m przez płotki młodzików.

W programie zawodów dla klas IV–VI szkół podstawowych znajdą się takie konkurencje jak: bieg na 60 m, rzut piłką palantową, 300 m, 600 m, skok w dal ze strefy, skok wzwyż, pchnięcie kulą.

Program „Lekkoatletyka dla każdego!” to innowacyjna koncepcja popularyzacji lekkiej atletyki jako sportu pierwszego kontaktu wśród dzieci i młodzieży, a na późniejszych etapach – naboru i selekcji zawodników do profesjonalnego uprawiania wybranych konkurencji Królowej Sportu. Projekt Polskiego Związku Lekkiej Atletyki został stworzony przez specjalistów, menedżerów i trenerów głównie w celu popularyzacji i upowszechniania lekkoatletyki, a opracowany przez nich program szkolenia dostosowany został do potrzeb i możliwości dziecka na każdym etapie jego rozwoju i umożliwia właściwą organizację zajęć.

Program realizowany jest na terenie Gminy Bolesławiec od września 2014 roku. Na stronie Bolesłavii więcej o eliminacjach Nestle Cup.

Justyna Serafińska-Gruman/ii