W tym roku nie będzie biegu Tropem Wilczym. Wiemy dlaczego

W tym roku nie będzie biegu Tropem Wilczym. Wiemy dlaczego
fot. Radosław Popieliński Jeden z naszych Czytelników napisał na forum: „Szkoda, że z niejasnych przyczyn nie odbędzie się w Bolesławcu w tym roku bieg patriotyczny – Tropem Wilczym”.
istotne.pl historia, bieg, klub biegacza, łukasz król

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z Klubem Biegacza Bolesławiec, czyli organizatorem ubiegłorocznego biegu Tropem Wilczym. Szef KB Łukasz Król:

Głównym organizatorem biegu „Tropem Wilczym – Bieg pamięci Żołnierzy Wyklętych” jest Fundacja Wolność i Demokracja z siedzibą w Warszawie. Ww. fundacja wybiera partnera po uprzednim wyrażeniu jego chęci na przeprowadzenie tego biegu w danym mieście. Po udanej organizacji biegu w 2015 roku KB Bolesławiec wyraził taką chęć poprzez zgłoszenie się do projektu organizacji biegu w roku bieżącym. Po wysłaniu zgłoszenia otrzymaliśmy negatywną odpowiedź, która brzmiała: „Uprzejmie informuję, że Państwa zgłoszenie do kolejnej edycji biegu Tropem Wilczym jest niekompletne. Z racji braków w dokumentacji z zeszłorocznej edycji wnioski nie będą rozpatrywane. Proszę nadrobić zaległości, jeżeli chcą Państwo, by miasto zostało wzięte pod uwagę”.

I dodał:

Jako KB Bolesławiec wypełniliśmy wszystkie punkty podpisanego obustronnie porozumienia. Fundacja Wolność i Demokracja żądała od nas danych osobowych wszystkich biegaczy uczestniczących w naszym biegu. Zapisu o powyższym w porozumieniu nie było. Stojąc na straży ochrony danych osobowych uczestników biegu, który odbył się w Bolesławcu, odmówiliśmy przekazania przedmiotowych informacji. Pomimo licznych zapytań mailowych oraz telefonicznych kierowanych do Fundacji Wolność i Demokracja nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi.

Odnosząc się do nieprawdziwych informacji pod wieloma artykułami, informuję, że klub sportowy Klub Biegacza Bolesławiec nie jest organizacją polityczną. Nie jest powiązany z żadną partią polityczną czy też Starostwem Powiatowym. Najważniejszym celem klubu jest propagowanie zdrowego trybu życia, a przede wszystkim biegania jako najprostszej formy ruchu. Ponadto zrzeszamy w klubie osoby, których pasją jest bieganie, a wartości patriotyczne i obywatelskie nie są nam obce. Ubolewamy nad faktem braku organizacji biegu upamiętniającego Żołnierzy Wyklętych i zachęcamy do udziału w Bolesławieckim Marszu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który odbędzie się 28 lutego 2016 roku o godz. 18:00. Informuję również, że jako klub sportowy bierzemy czynny udział we współorganizacji biegu dla szkół o profilu wojskowym „Commando – Dla Wyklętych 1963”, którego głównym organizatorem jest Stowarzyszenie Byłych Żołnierzy 62 KS „Commando”.