Mistrzowie stepowania w styczniu 2016 roku w BOK-MCC

Mistrzowie stepowania w styczniu 2016 roku w BOK-MCC
fot. BOK-MCC W ramach kulturalnych czwartków BOK-MCC zaprasza na widowisko ”Usłyszeć Taniec – mistrzowie stepowania” z udziałem Michała Czachowskiego.
istotne.pl bok-mcc, kino forum, michał czachowski

Światowej klasy gitarzysta flamenco, twórca projektu Indialucia wystąpi w widowisku muzyczno-tanecznym 14 stycznia o 19:00 w sali Forum. Bilety są w sprzedaży w kasie kina Forum, szczegóły i rezerwacja na bolesławieckiej stronie kina Forum.

”Usłyszeć taniec” to niezwykły spektakl różnych form stepowania: flamenco, stepu irlandzkiego, amerykańskiego, tańca współczesnego oraz muzyki ethnojazzowej granej na żywo. Barwne widowisko, w którym taniec stanowi integralną część muzyki, a muzyka tańca. Różne kultury muzyczne spotykają się w jednym miejscu, a tradycja i współczesność to synonimy. Projekt tworzą wybitni tancerze i muzycy, soliści widowisk w Europie i USA: Mateusz Wójcik, Agata Teodorczyk, Karol Drzewoszewski i Monika Bral.

To pierwszy w Polsce i jeden z kilku na świecie, projekt łączący flamenco, muzykę irlandzką i jazz. Harmonijny kolaż różnych tradycji muzycznych we współczesnych aranżacjach. Tworzą go, pod kierownictwem Tomasza Bieli, wybitni muzycy reprezentujący różne kultury muzyczne: Damian Kowaliński, Witold Kulczycki, Małgorzata Mycek, Piotr Rogacki i Borja Soto. Efektem ich współpracy jest unikalna, ethnojazzowa fuzja, której celem jest pokazanie możliwości współistnienia kultur we współczesnym świecie.

BOK-MCC stopka do wiadomościBOK-MCC stopka do wiadomościfot. BOK-MCC