Widowisko taneczne „Od Hiszpanii po Orient” w BOK-MCC

Widowisko taneczne „Od Hiszpanii po Orient” w BOK-MCC
fot. BOK-MCC W środę, 13 kwietnia o godz. 19.00 w sali Forum odbędzie się już trzecia edycja tego wydarzenia. Wstęp za zaproszeniami, ilość miejsc ograniczona. Zaproszenia do odbioru od 4 kwietnia w Punkcie Informacji Turystycznej i Kulturalnej BOK-MCC.
istotne.pl bok-mcc, kino forum, taniec orientalny

Podczas tego wieczoru będą mieli Państwo okazję zobaczyć obie formy tańca, które zaprezentują uczestnicy pracowni BOK-MCC: pracowni tańca orientalnego „Arabeska” prowadzonej przez Alicję Kowal oraz pracowni tańca flamenco „Carmen”, której instruktorem jest Magdalena Zientara.

Dodatkową atrakcją wieczoru będzie występ zaproszonych gości. Pokaz tańca flamenco zaprezentuje Studio Tańca Flamenco Katarzyny Radułowicz. Barwne stroje i nastrojowa muzyka przeniosą Państwa do słonecznej Hiszpanii.

Mimo różnego pochodzenia taniec flamenco i orientalny wykazują wiele podobieństw. Obie formy są pełne ekspresji, wyrażają emocje i zmysłowość. We flamenco tancerze wyrażają uczucia mimiką twarzy, ruchami dłoni i ramion, rytm jest podkreślany stukaniem obcasów. Natomiast taniec orientalny charakteryzuje się izolacjami poszczególnych części ciała, rytmicznym unoszeniem i opadaniem bioder.

BOK-MCC stopka do wiadomościBOK-MCC stopka do wiadomościfot. BOK-MCC