Zdrojewski szefem dolnośląskiej PO? Co z działaczami bolesławieckiej Platformy?

Zdrojewski szefem dolnośląskiej PO? Co z działaczami bolesławieckiej Platformy?
fot. Krzysztof Gwizdała Jak donosi „Gazeta Wyborcza”, we władzach Platformy Obywatelskiej na Dolnym Śląsku szykuje się zmiana.

Jak czytamy na stronie serwisu Wroclaw.wyborcza.pl:

Kierujący dolnośląską PO Jacek Protasiewicz powinien dla dobra partii ustąpić ze stanowiska – taką opinię można usłyszeć nawet od jego dotychczasowych współpracowników. Na nowego szefa najczęściej wskazywany jest Bogdan Zdrojewski.

Warto dodać, że w październiku 2013 r. Jacek Protasiewicz pokonał Grzegorza Schetynę w wyborach na przewodniczącego regionalnej Platformy, i to m.in. dzięki poparciu bolesławieckich działaczy tej partii, czyli również obecnego marszałka województwa Cezarego Przybylskiego. Tak wówczas komentował sprawę „Newsweek”:

Jak wskazują obserwatorzy, wybory nowego szefa dolnośląskiej PO były „cichym starciem” między premierem Donaldem Tuskiem a Schetyną. Protasiewicz postrzegany jest bowiem jako stronnik premiera.

Teraz Schetyna jest szefem całej PO. Czy to oznacza, że będzie chciał ludziom Protasiewicza odpłacić pięknym za nadobne? I co ze stanowiskiem marszałka Dolnego Śląska?

Zapraszamy do dyskusji, a do tematu z całą pewnością wrócimy.