Jakimowicz zaprosił bolesławian na charytatywny mecz

Jakimowicz zaprosił bolesławian na charytatywny mecz
fot. Marcin Zabawa Piłkarski pojedynek zespołów "Przemiana" i Przyjaciele z 

W piątek (19 lutego) w siedzibie Bolesławieckiego Stowarzyszenia Abstynentów "Przemiana" odbyła się konferencja prasowa, której tematem był zaplanowany na 26 czerwca charytatywny mecz piłki nożnej "Przemiana" i Przyjaciele vs Reprezentacja Artystów Polskich. Gościem konferencji był aktor Jarosław Jakimowicz– reprezentant drużyny artystów. Gości konferencji powitał Andrzej Galant, Prezes BSA "Przemiana". – Całkowity dochód z meczu zostanie przeznaczony dla dzieci z ośrodka rehabilitacyjnego przy ul. Parkowej oraz dla dzieci ze szkoły specjalnej w Bolesławcu – zapowiedział Andrzej Galant. Prezes "Przemiany" podziękował za zaangażowanie zarówno władzom miasta jak i powiatu.  – W 2001 roku [wówczas także rozgrywano mecz charytatywny z udziałem artystów przyp. red.] zostałem sam, choć obietnice z miasta były wielkie. Teraz odzew i ze strony miasta i starostwa był natychmiastowy [...]. Dziś nie jesteśmy sami. Organizatorem meczu jest "Przemiana" ale tak naprawdę organizatorem jest miasto, jest powiat, jesteśmy my wszyscy. Chodzi nam o dobro dzieci. Warto poświęcić ten czas, żeby zobaczyć radość i uśmiech tych dzieci. Każdy kto przyjdzie i kupi bilet wstępu pomoże dzieciom – dodał Galant.

Jarosław Jakimowicz znany jest m.in. z filmu Młode WilkiJarosław Jakimowicz znany jest m.in. z filmu Młode Wilkifot. Marcin Zabawa

Jarosław Jakimowicz wspominał, że reprezentacja artystów grała już mecz Bolesławcu w 2001 roku. Aktor nie szczędził komplementów Andrzejowi Galantowi. – Wiem jak trudno jest zorganizować taki mecz. Jak trudno wszystkich zebrać. Nawet nas, samych artystów, żebyśmy trenowali i jeździli na takiej wyjazdy. Wszyscy są zapracowani – powiedział Jakimowicz . Aktor przyznał także, że zaniepokoił go wygląd wiceprezydenta Macieja Małkowskiego.  –Trochę mnie zdenerwował wiceprezydent [...]. Władze miasta kojarzą nam się z brzuchami, starszymi i łysiejącymi panami, a tu proszę, wiceprezydent, który ma wybiec na boisko, nie będzie łatwym "kąskiem" do ogrania – stwierdził. Maciej Małkowski przyznał natomiast, że zarówno on sam jak i reprezentacja Bolesławca musi jeszcze potrenować, ponieważ zamierza wygrać. Wiceprezydent Bolesławca podarował Jarosławowi Jakimowiczowi ceramiczny kubek oraz publikacje poświęcone naszemu miastu.

Konferencja poświęcona była charytatywnemu meczowi "Przemiana" i Przyjaciele vs Reprezentacja Artystów PolskichKonferencja poświęcona była charytatywnemu meczowi "Przemiana" i Przyjaciele vs Reprezentacja Artystów Polskichfot. Marcin Zabawa

Kto wystąpi w meczu?

Jarosław Jakimowicz zapowiedział, że skład drużyny artystów będzie bardzo mocny. Na pewno wystąpią: Cezary Pazura, Olaf Lubaszenko, Andrzej Nejman i Marcin Dorociński. Maskotką drużyny artystów ma być Anna Mucha. O reprezentacji Bolesławca mówił Andrzej Galant. Powołania do składu otrzymali m.in.: Piotr Roman, Maciej Małkowski, Dariusz Kwaśniewski i Emil Zając. Prezes "Przemiany" czyni także starania, aby na meczy byli także obecni Adam i Iza Małyszowie. Mecz odbędzie się sobotę, 26 czerwca na stadionie miejskim przy ul. Spółdzielczej. W niedzielę (27 czerwca) goście-gwiazdy odwiedzą dzieci z ośrodka rehabilitacyjnego i szkoły specjalnej.

(informacja ii)

Zobacz także

BSA "Przemiana"

Reprezentacja Artystów Polskich