Bajkowo w Kruszynie

Bajkowo w Kruszynie
fot. www.sxc.hu W kruszyńskiej bibliotece powstał bajkowy kącik dla dzieci. – Chcemy, by maluchy od najmłodszych lat oswajały się z książkami – mówi Grażyna Wężyk z GOKiS-u.
istotne.pl dziecko, gokis, biblioteka, kącik, dla

Jak sprawić, by dzieci chętnie zaglądały do biblioteki? Grażyna Wężyk z GOKiS-u w Bolesławcu z/s w Kruszynie wpadła na pomysł, aby stworzyć bajkowy kącik dla najmłodszych. – Miałam kiedyś okazję odwiedzić jedną z bibliotek w Libercu, w której funkcjonował tego typu kącik – opowiada bibliotekarka. – Pomyślałam wtedy, że w Kruszynie też moglibyśmy zrobić coś takiego.

W GOKiS-owskiej bibliotece znajdują się też stanowiska komputerowe z dostępem do internetu. – Kiedy rodzice surfują w sieci, dzieci mogą się bawić w naszym kąciku – mówi Grażyna Wężyk. – Maluchy czują się tu tak dobrze, że nie chcą opuszczać biblioteki – uśmiecha się.

To pierwsza biblioteka na terenie Gminy Wiejskiej Bolesławiec, w której otwarto taki kącik. Bibliotekarka nie ma jednak wątpliwości co do tego, że inni też pójdą za jej przykładem. – To trend ogólnoświatowy – podkreśla.

Prace nad powstaniem kącika trwały około miesiąca. Wstawiono meble. Zabawki i bajki przynieśli czytelnicy. O oprawę artystyczną zadbała plastyczka Sylwia Recka-Markefka. – Chodzi nam o to, żeby dzieci wiedziały, że biblioteka to miejsce przyjazne. Żeby od najmłodszych lat oswajały się z książkami – tłumaczy bibliotekarka. – Myślę, że dzięki temu nasza biblioteka pozyska nowych czytelników.

(informacja ii)