Urząd Skarbowy robi darmowe szkolenia

Urząd Skarbowy robi darmowe szkolenia
fot. sxc.hu Dwa spotkania poświęcone podatkom organizuje naczelnik bolesławieckiego Urzędu Skarbowego. Mieszkańcy naszego miasta będą mieli okazję bezpłatnie pogłębić swą wiedzę m.in. o ulgach podatkowych.
istotne.pl szkolenie, urząd skarbowy, podatek

Tych, którym wydaje się, że o deklaracjach podatkowych wiedzą właściwie wszystko, oraz tych, którzy miewają z nimi problem, bolesławiecki Urząd Skarbowy zaprasza na darmowe szkolenia, które odbędą się w siedzibie urzędu przy ul. Garncarskiej 10 (sala konferencyjna III piętro).

Spotkanie poświęcone podatkowi dochodowemu od osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej odbędzie się 14 listopada o godz. 9:00. Tematem szkolenia będzie przybliżenie najczęściej popełnianych błędów w zeznaniach podatkowych, a także warunków i dokumentowania praw do skorzystania z ulg podatkowych, takich jak: ulga prorodzinna, ulga na użytkowanie sieci internetowej, ulgi rehabilitacyjne, ulgi związane z darowizną na rzecz organizacji pożytku publicznego oraz wpłaty 1% na rzecz tych organizacji.

Zaś spotkanie w dniu 15 listopada (o godz. 9:00) poświęcone będzie podatkowi od towarów i usług. Podczas szkolenia omówiona zostanie kwestia prawidłowego rozliczenia nabyć wewnątrzwspólnotowych w deklaracji VAT-7, VAT-7K oraz trybu rozliczania podatku VAT z tytułu nabycia środków transportu z krajów Unii Europejskiej.

(informacja US Bolesławiec/GA)

Zobacz także

Urząd Skarbowy Bolesławiec