ZSB: uczymy tylko rzeczy praktycznych

ZSB: uczymy tylko rzeczy praktycznych
fot. Krzysztof Gwizdała Oferta Zespołu Szkół Budowlanych adresowana jest do młodych ludzi, którzy podchodzą do życia w sposób praktyczny.
istotne.pl edukacja, rekrutacja, zsb

Otwierając nowe kierunki, Zespół Szkół Budowlanych nie sugeruje się chwilowymi modami. Szkoła nie powołuje oddziałów, który nazwy brzmią atrakcyjnie i intrygująco. W zamian za to oferuje młodzieży kształcenie w zawodach, na które jest ogromne zapotrzebowanie – nie tylko na lokalnym rynku pracy.

fot. ZSB

Absolwenci ZSB są świetnie przygotowani zarówno do rozpoczęcia studiów, jak i do podjęcia pracy w wyuczonych zawodach. Dzięki programowi Leonardo da Vinci podopieczni Budowlanki odbywają praktyki zagraniczne, które doskonale przygotowują do aktywności zawodowej i które są świetnym treningiem samodzielności. Wychowankowie ZSB to świadomi budowniczowie swojej przyszłości.

fot. ZSB

Konstruowanie statków kosmicznych i tarczy antyrakietowej? To nie w Zespole Szkół Budowlanych. Tam uczą tylko rzeczy praktycznych. Placówka kształci:

 • techników architektury krajobrazu (4 lata). Absolwenci otrzymują dobre przygotowanie do podjęcia studiów, nauki w szkole policealnej czy pracy w przedsiębiorstwach prowadzących działalność w zakresie projektowania, zakładania i pielęgnowania obiektów architektury krajobrazu. Mogą też rozpocząć własną działalność gospodarczą
 • techników budownictwa (4 lata). Uczniowie zdobywają podstawową wiedzę z zakresu nowoczesnego budownictwa. Cały czas powstają nowe budynki i zakłady. Pracy dla absolwentów technikum budowlanego na pewno nie zabraknie
 • techników geodetów (4 lata). Geodezja ma szczególne znaczenie dla rozwoju wielu dziedzin społeczno-gospodarczych naszego kraju. Postęp cywilizacyjny sprawia, że zawód ten cieszy się dużym zainteresowaniem na rynku pracy
 • murarzy (trzyletnia zasadnicza szkoła zawodowa dla młodzieży). Absolwenci ZSB to dobrze przygotowani fachowcy budowlani.
fot. ZSB
fot. ZSB

Zasadnicza Szkoła Zawodowa daje zawodowe wykształcenie techniczne w najprężniej rozwijającej się dziedzinie gospodarki, jaką jest budownictwo! ZSB kształci w zawodach:

 • technolog robót wykończeniowych
 • monter urządzeń i instalacji sanitarnych
 • monter izolacji budowlanych
 • monter instalator urządzeń technicznych w budownictwie
 • monter sieci komunalnych
 • dekarz, cieśla, stolarz
 • monter konstrukcji budowlanych
 • kamieniarz oraz inne – w zależności od zapotrzebowania.
fot. ZSB

Kadra ZSB

Wykwalifikowana i kompetentna kadra gwarantuje wysoki poziom nauczania. Nauczyciele prowadzą partnerski dialog z uczniami. Grono pedagogiczne ma świadomość, że nauczyciel powinien być przewodnikiem w poszukiwaniu wiedzy, rozwijać dociekliwość oraz przygotowywać uczniów do uczestnictwa w życiu społecznym i gospodarczym zintegrowanej Europy.

fot. ZSB

Szczegółowe informacje o rekrutacji można uzyskać w sekretariacie ZSB, nr telefonu: 075 732 83 78 (w godzinach 8:00-15:00).

fot. ZSB

(artykuł płatny)

Zobacz także

Więcej o rekrutacji