Bolesławiecka szkoła na Forum Innowacyjnych Nauczycieli

Bolesławiecka szkoła na Forum Innowacyjnych Nauczycieli
fot. W wiedeńskiej konferencji wzięło udział ponad 170 nauczycieli z całej Europy, w tym Teresa Prokowska z Miejskiego Zespołu Szkół nr 2 w Bolesławcu.
istotne.pl konferencja, edukacja, mzs 2, sp 1, teresa prokowska

W dniach 24-26 marca w Wiedniu odbyło się Europejskie Forum Innowacyjnych Nauczycieli. Uczestniczyła w nim Teresa Prokowska, nauczycielka Miejskiego Zespołu Szkół nr 2, laureatka (wspólnie z Grażyną Graczyk) ogólnopolskiego konkursu Innowacyjny Nauczyciel.

Głównym celem Forum jest wymiana pomysłów i doświadczeń, a także prezentacja najlepszych praktyk w zakresie integracji technologii i innowacyjnych metod nauczania. Tematem tegorocznej konferencji był Europejski Rok Kreatywności i Innowacji.

Teresa ProkowskaTeresa Prokowskafot. MZS nr 2

W Forum wzięło udział ponad 170 nauczycieli z całej Europy. Polskę reprezentowały dwie nauczycielki: Teresa Prokowska oraz Anna Wołoszyn z Gimnazjum w Żmigrodzie. W skład polskiej delegacji weszli także: Jan Polak, dyrektor programu „Partnerstwo dla Przyszłości” firmy Microsoft, oraz Maciej Kułak, redaktor „Głosu Nauczycielskiego”.

Przez trzy dni nauczyciele prezentowali swoje prace, dzielili się sukcesami i problemami w zakresie rozwiązań edukacyjnych w poszczególnych krajach. – Dzięki inicjatywie Microsoft mogliśmy skonfrontować nasze osiągnięcia z działaniami innych krajów, wymieniać doświadczenia i uczyć się od innych. To niezwykle cenna i pożyteczna inicjatywa – mówi Teresa Prokowska. – Upewniliśmy się, że nie tylko nie odbiegamy, ale realnie prezentujemy europejski poziom. Przeżyliśmy fantastyczny tydzień, przejrzeliśmy mnóstwo interesujących prezentacji, poznaliśmy wielu ciekawych ludzi i obejrzeliśmy niesamowite zabytki Wiednia – dodaje.

W Forum wzięło udział ponad 170 nauczycieli z całej EuropyW Forum wzięło udział ponad 170 nauczycieli z całej Europyfot. MZS nr 2

Udział w konkursie Innowacyjny Nauczyciel oraz w Europejskim Forum Innowacyjnych Nauczycieli pozwolił szkole po raz pierwszy zaprezentować swoje osiągnięcia w pracy z uczniami na tak szerokim forum. Zdobyte doświadczenia na pewno zaowocują nowymi projektami.

(informacja MZS nr 2/ii)