Mityng lekkoatletyczny w Świętoszowie

Mityng lekkoatletyczny w Świętoszowie
fot. MKS Bolesłavia W III Dolnośląskim Mityngu Lekkoatletycznym Szkół Podstawowych i Ponadgimnazjalnych wzięło udział ponad 400 młodych sportowców.
istotne.pl lekkoatletyka, mks bolesłavia, piotr, rysiukiewicz

We wtorek 21 kwietnia w Świętoszowie odbył się III Dolnośląski Mityng Lekkoatletyczny Szkół Podstawowych i Ponadgimnazjalnych o profilu wojskowym. W zawodach wzięło udział ponad 400 młodych sportowców z Osiecznicy, Ławszowej, Tomisławia, Parowej, Nowej Wsi, Imbramowic, Bogatyni, Świętoszowa, Zgorzelca, Parowej, Złotoryi, Brzeźnika, Lubania oraz z Bolesławca.

fot. MKS Bolesłavia

Uczniowie szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych rywalizowali w następujących konkurencjach: bieg na 60 m, bieg na 60 m przez płotki, bieg na 600 m, skok w dal, skok wzwyż i rzut piłką lekarską tyłem.

fot. MKS Bolesłavia

Dodatkowymi atrakcjami tegorocznego mityngu były konkurencje i sprawdziany wojskowe oraz pokaz sprzętu 62 Kompanii Specjalnej „Commando”. Uczestnicy zawodów mieli też okazję zwiedzić koszary w Świętoszowie.

fot. MKS Bolesłavia

W klasyfikacji medalowej szkół podstawowych zwyciężyła SP w Imbramowicach. Na drugiej pozycji uplasowała się reprezentacja SP nr 5 w Zgorzelcu, a na trzeciej – drużyna z Miejskiego Zespołu Szkół nr 2 w Bolesławcu. Szczegółowe wyniki można znaleźć tutaj.

Od lewej: Monika Kumosz, Bartosz Gruman i Piotr RysiukiewiczOd lewej: Monika Kumosz, Bartosz Gruman i Piotr Rysiukiewiczfot. MKS Bolesłavia

Na mityngu obecni byli: Monika Kumosz, dyrektor GOKiS-u w Osiecznicy, Bogdan Fiałkowski, wiceszef Stowarzyszenia 62 Kompanii Specjalnej „Commando”, Paweł Olszański z Dolnośląskiej Federacji Sportu, i Bartosz Gruman, prezes MKS Bolesłavia. Gwiazdą imprezy był Piotr Rysiukiewicz, olimpijczyk z Atlanty, wielokrotny rekordzista kraju i zdobywca tytułów mistrza Polski.

Głównym sponsorem zawodów była Gmina Osiecznica. Patronat nad imprezą objęły Dolnośląski Związek Lekkiej Atletyki, MKS Bolesłavia, Zamek Kliczków, Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Stowarzyszenie 62 KS „Commando”. Patronem medialnym mityngu był serwis IstotneInformacje.pl.

(informacja MKS Bolesłavia/ii)