Festyn parafialny odbył się w sobotę

Festyn parafialny odbył się w sobotę
fot. Marcin Zabawa Po raz ósmy bolesławianie uczestniczyli w festynie parafialnym. W czasie imprezy zbierano pieniądze na renowację zabytków w Sanktuarium Wniebowziętej Matki Kościoła.
istotne.pl festyn, bazylika

W sobotę w parku przy ulicy Tyrankiewiczów odbył się ósmy festyn parafialny, który rozpoczęła msza polowa. Po nabożeństwie bolesławianie mogli wziąć udział w wielu konkursach i zabawach przygotowanych przez organizatorów. Oprócz tradycyjnej loterii fantowej, w której można było wygrać m.in. pielgrzymkę do Rzymu i wyjazdy do Paryża, Wiednia, Budapesztu oraz Pragi, uczestnicy festynu mogli skosztować wojskowej grochówki, kiełbasy z grilla, pajd chleba oraz różnych domowych wypieków.

fot. Marcin Zabawa
Jednym z licytowanych przedmiotów był odtwarzacz samochodowyJednym z licytowanych przedmiotów był odtwarzacz samochodowyfot. Marcin Zabawa

Na scenie zaprezentowały się m.in. Orkiestra Dęta Bolesławiec, Kapela Herbutów, zespoły z Młodzieżowego Domu Kultury oraz z bolesławieckich szkół. Imprezę poprowadzili Magdalena Malińska i Bolesław Nowak.

fot. Marcin Zabawa
fot. Marcin Zabawa

W przerwach między występami odbywały konkursy, zabawy oraz licytacje. Pieniądze zebrane podczas festynu zostaną przeznaczone na renowację zabytków w Sanktuarium Wniebowziętej Matki Kościoła.

fot. Marcin Zabawa

(informacja MZ)

Zobacz także

Strona Sanktuarium Wniebowziętej Matki Kościoła