We wtorek, 12 maja, policja przeprowadziła zmasowane kontrole na autostradzie A4. Kontrole rozpoczęły się we wczesnych godzinach porannych i miały na celu przebadanie jak największej liczby kierujących oraz wyeliminowanie z ruchu osób prowadzących pojazdy pod wpływem alkoholu lub substancji odurzających. Policjanci zwracali również uwagę na inne naruszenia przepisów ruchu drogowego, które najczęściej prowadzą do niebezpiecznych zdarzeń na drogach.

W trakcie działań skontrolowano 24 615 kierowców. Niestety, 16 osób prowadziło pojazdy pod wpływem alkoholu.

Na całym Dolnym Śląsku funkcjonariusze przebadali ponad 19 tysięcy kierujących, zatrzymując 32 osoby będące pod wpływem alkoholu oraz 2 kierowców, którzy mimo sądowego zakazu nadal prowadzili pojazdy.

Policja zapowiada kontynuację podobnych działań, których celem jest poprawa bezpieczeństwa na drogach i ograniczenie liczby wypadków powodowanych przez nietrzeźwych kierowców. Funkcjonariusze po raz kolejny apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego, by nigdy nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu lub zażyciu środków odurzających.

Bezpieczeństwo na drogach zależy od nas wszystkich. Warto reagować na niebezpieczne zachowania i informować odpowiednie służby o wszelkich sytuacjach mogących stanowić zagrożenie.