Na skrzyżowaniach w Bolesławcu zmieniono oznakowanie. Pojawiły się także nowe sygnalizatory. Ogólnie zmiany polegają na tym, że kierowcy jadący na wprost korzystają z prawego pasa (służącego do czasu wprowadzenia zmian tylko do skrętu w prawo). Natomiast z lewego pasa jest tylko możliwość skrętu w lewo. Zmiany wprowadzono na następujących bolesławieckich skrzyżowaniach:

  1. ulica Spółdzielcza z aleją Tysiąclecia, dla dojeżdżających do skrzyżowania od strony ulicy Spółdzielczej (od stadionu)
  2. ulica Grunwaldzka – ulica Tamka, dla dojeżdżających do skrzyżowania od strony ulicy Grunwaldzkiej. Na tym skrzyżowaniu zainstalowano także nowe sygnalizatory dla skręcających w lewo
  3. ulica Jeleniogórska – ul. Podgórna, dla dojeżdżających do skrzyżowania od strony Komuny Paryskiej i od strony Karola Miarki.

Zmiany organizacji ruchu na skrzyżowaniach:

zwiększą korki
70.51% 110
usprawnią ruch
23.72% 37
nic nie zmienią
5.77% 9

Niestety, niektórzy kierowcy jeżdżą na pamięć. Widać to najbardziej właśnie po zmianach oznakowania. Apelujemy do kierujących o zachowanie ostrożności i stosowanie się do nowych oznaczeń. Tym bardziej, że na niektórych pasach ruchu widać jeszcze stare oznakowanie, co może wprowadzać dodatkowe zamieszanie. Radzimy szczególnie uważać na skrzyżowaniu alei Tysiąclecia z ulicą Spółdzielczą. W dalszym ciągu trwa tam remont sygnalizacji. Światła zostaną uruchomione prawdopodobnie w lipcu.

Dojazd do skrzyżowania z aleją Tysiąclecia od strony ulicy SpółdzielczejDojazd do skrzyżowania z aleją Tysiąclecia od strony ulicy Spółdzielczej • fot. Krzysztof Gwizdała
Dojazd do skrzyżowania z ulicą Tamka od strony ulicy GrunwaldzkiejDojazd do skrzyżowania z ulicą Tamka od strony ulicy Grunwaldzkiej • fot. Krzysztof Gwizdała
Dojazd do skrzyżowania z ulicą Komuny Paryskiej od strony ulicy Karola MiarkiDojazd do skrzyżowania z ulicą Komuny Paryskiej od strony ulicy Karola Miarki • fot. Krzysztof Gwizdała