Śmiertelny wypadek na krajowej 36. 57-letnia kobieta nie żyje

Śmiertelny wypadek na krajowej 36. 57-letnia kobieta nie żyje
fot. KPP Lubin Policja i prokuratura szczegółowo wyjaśniają przyczyny tragedii.
istotne.pl policja, wypadek

Do wypadku doszło 27 lipca, przed godziną 16:00, na drodze krajowej nr 36, między Lubinem a Wrocławiem. Kierująca samochodem osobowym 57-letnia mieszkanka Lubina z nieustalonych przyczyn na prostym odcinku drogi zjechała na przeciwny pas ruchu i zderzyła się czołowo z ciężarówką. 57-latka zginęła na miejscu.

Policjanci pod nadzorem prokuratora prowadzili na miejscu czynności, które mają na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności tego tragicznego wypadku. W działaniach uczestniczyły również inne służby ratunkowe, a także biegły z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych.

Policja:

Nadal apelujemy o rozwagę i rozsądek na drodze oraz o ograniczone zaufanie do innych kierujących. Należy jeździć bezpiecznie, z prędkością dostosowaną do panujących warunków – natężenia ruchu, pogody, stanu nawierzchni.

Apelujemy o jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem. Przypominamy wszystkim użytkownikom dróg, także pieszym, że bezpieczeństwo na drogach zależy od nas samych – od decyzji, które podejmujemy.