Były prezes BKS odpowiada na zarzuty

Były prezes BKS odpowiada na zarzuty
fot. Marcin Zabawa Damian Sawczak mówi, że prawidłowo rozliczył turniej Ceramika Cup. Dodaje, że nie otrzymał żadnej pomocy od obecnych władz klubu sportowego.
istotne.pl damian sawczak, bks bolesławiec

Trwa zamieszanie wokół klubu sportowego BKS Bobrzanie Bolesławiec. Były prezes klubu, Damian Sawczak wydał oświadczenie, prostujące inne oświadczenie, w którym - jego zdaniem - został pomówiony o niewłaściwe rozliczenie wakacyjnego turnieju sportowego. Redakcja Boleslawiec.org prezentuje pełną treść oświadczenia byłego prezesa.

Ja niżej podpisany Damian Sawczak oświadczam, że ze względu na kłamstwa i pomówienia do jakich doszło w oświadczeniu nowego zarządu BKS Bobrzanie Bolesławiec (starego zarządu Bobrzan) informuję co następuje:

Nie trzymałem się kurczowo funkcji prezesa klubu więc już 21.08.2007 r złożyłem z niej rezygnację a działanie w zarządzie utrzymałem tylko do końca rozliczenia turnieju CERAMIKA Cup.

Do momentu rezygnacji sumiennie wypełniałem wszystkie obowiązki jakie nakładała na mnie społeczna funkcja prezesa klubu BKS Bobrzanie Bolesławiec. Mimo przekłamanej informacji o uchylaniu się od rozliczenia turnieju informuję że około 3 tygodnie temu księgowość turnieju została przekazana do zarządu, który szukając nieprawidłowości przekazywał dokumenty różnym księgowym do sprawdzenia i z tego co się orientuję nic nie znalazł bo znaleźć nie mógł. Turniej zakończył się bilansem dodatnim a nadmienię, że dzięki pieniądzom, które wpłynęły na turniej klub wystartował w rozgrywkach oraz opłacono transfery I drużyny. Stwierdzam również że osobiście poniosłem spore koszty związane z turniejem jak również z działalnością klubową w mieście i nigdy nie przyszło mi do głowy czerpać z tego tytułu korzyści majątkowe. Jako ustępujący prezes przekazałem rozliczenie za okres dwóch miesięcy swojej działalności. Odnośnie nieodpowiedzialnego zachowania podczas turnieju domyślam się, że byłem zbyt szalony chcąc zrobić coś znaczącego w naszym mieście w dziedzinie sportu. Nie uchylam się od błędów ale podkreślam że każda następna impreza dzięki tym doświadczeniom byłaby zdecydowanie lepsza. Osoby, które dzisiaj zarzucają mi nieodpowiedzialne zachowanie nie uczyniły nic aby ten turniej udało się zrealizować na odpowiednio wysokim poziomie tłumacząc się całkowitym brakiem informacji. Idea turnieju pojawiła się już w ubiegłym roku pod egidą jeszcze Bobrzan o czym świadczy założone oddzielne konto przez prezesa Bobrzan dotyczące tylko tego turnieju, a jedynymi osobami które pomogły w CERAMIKA Cup był pan Baranowski i pan Spraski. Chce podkreślić że to oświadczenie nie ma na celu ataku na klub, którego struktury sam zacząłem budować lecz tylko na przekłamania dotyczące mojej osoby. Osobiście bardzo ubolewam nad faktem zmieszania mojej osoby z błotem co bardzo zniechęca i wypala zapał do jakiejkolwiek działalności społecznej w tym mieście.

Zarząd BKS Bolesławiec wydał tydzień temu oświadczenie, w którym poinformował o odwołaniu Damiana Sawczaka i Dariusza Wojtowicza z funkcji prezesa i wiceprezesa BKS Bobrzanie Bolesławiec. Powodem odwołania miało być nieodpowiedzialne zachowanie w czasie organizacji turnieju Ceramika Cup, niewypełnianie obowiązków oraz uchylanie się od rozliczenia sierpniowego turnieju.

W oświadczeniu zarządu można było przeczytać także, że Damian Sawczak i Dariusz Wojtowicz zostali także wykluczeni z członkostwa w klubie.

(informacja KG)