Siatkarki Volleya wygrały turniej we Wrocławiu

Siatkarki Volleya wygrały turniej we Wrocławiu
fot. UKS "Volley" Siatkarki UKS „Volley” Bolesławiec wygrały silnie obsadzony „I Wiosenny Turniej Piłki Siatkowej” we Wrocławiu, w finale pokonując KS Gwardia Wrocław 2:1.
istotne.pl turniej, volley bolesławiec

Turniej rozegrano 5–6 kwietnia. Wzięły w nim udział cztery najlepsze drużyny na Dolnym Śląsku: KS Olimpia Jawor, MKS MOS Wrocław, UKS Volley Bolesławiec i KS Gwardia Wrocław.

W sobotę 5 kwietnia bolesławianki pokonały w eliminacjach MKS MOS Wrocław i KS Olimpia Jawor 2:0. W ostatnim meczu jednak uległy Gwardii Wrocław 0:2.

W niedzielę nasze siatkarki zmierzyły się w półfinale z MKS MOS Wrocław i ponownie wygrały 2:0. To zwycięstwo zagwarantowało im awans do finału, w którym po ciężkiej walce pokonały Gwardię Wrocław 2:1 (22:25; 25:21; 15:11).

W całym turnieju bolesławianki grały na wysokim siatkarskim poziomie. W finale wręcz zachwycały skutecznością ataku i ambitną grą w obronie. Co więcej, trzy zawodniczki Volleya – Magda Kozłowska, Marta Wojdyła i Sylwia Michalska – zostały powołane do Reprezentacji Dolnego Śląska na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży.

UKS Volley: Sylwia Michalska, Anna Kowalska, Ania Kowalska, Marta Wojdyła, Magda Kozłowska, Joanna Naglik, Martyna Ochocka (libero), Kamila Duru, Karolina Damian Anna Prytycka.

(informacja UKS "Volley"/GA)