Zmienił się skład zarządu klubu BKS Bobrzanie

Zmienił się skład zarządu klubu BKS Bobrzanie
fot. BKS BKS Bobrzanie Bolesławiec ma nowego prezesa. Damiana Sawczaka zastąpił Jan Woch. Jednocześnie zarząd klubu poinformował w oświadczeniu, że Damian Sawczak i Dariusz Wojtowicz przestali być członkami klubu BKS Bobrzanie Bolesławiec.
istotne.pl zarząd, bks bolesławiec

Zarząd BKS Bolesławiec wydał oświadczenie, w którym informuje o odwołaniu Damiana Sawczaka i Dariusza Wojtowicza z funkcji prezesa i wiceprezesa BKS Bobrzanie Bolesławiec. Powodem odwołania miało być nieodpowiedzialne zachowanie w czasie organizacji turnieju Ceramika Cup, niewypełnianie obowiązków oraz uchylanie się od rozliczenia sierpniowego turnieju.

W oświadczeniu zarządu można przeczytać, że Damian Sawczak i Dariusz Wojtowicz zostali także wykluczeni z członkostwa w klubie. Na funkcję prezesa zarząd powołał Jana Wocha, właściciela firmy "Automatyka", przyjaciela klubu i jednego z najważniejszych sponsorów. Do zarządu został także powołany Krzysztof Kownacki. Poniżej prezentujemy pełny tekst oświadczeń Zarządu BKS Bobrzanie Bolesławiec oraz odwołanego z zarządu Dariusza Wojtowicza.

Oświadczenie BKS Bobrzanie Bolesławiec

W związku z nieodpowiedzialnym zachowaniem podczas organizacji turnieju Ceramika Cup Bolesławiec 2007 oraz uchylaniem się od rozliczenia tego turnieju, a także niewykonywaniem przyjętych obowiązków w dniu 18.09.2007 zarząd jednogłośnie odwołał Pana Damiana Sawczaka oraz Dariusza Wojtowicza z zarządu BKS Bobrzanie oraz wykluczył z członkostwa w klubie BKS Bobrzanie Bolesławiec.

Na posiedzeniu Zarządu BKS Bobrzanie Bolesławiec w dniu 18.09.2007 Zarząd Klubu jednogłośnie wybrał na funkcje Prezesa Klubu dotychczasowego członka zarządu Pana Jana Wocha. Obecny skład Zarządu Klubu BKS Bobrzanie Bolesławiec jest następujący:

  • Jan Woch - Prezes Klubu
  • Bartosz Kubica - Wiceprezes Klubu
  • Józef Pokładek
  • Edward Spraski
  • Henryk Szewc
  • Janusz Baranowski
  • Krzysztof Kownacki
  • Leszek Markowski

Portal Boleslawiec.org skontaktował się z Dariuszem Wojtowczem i poprosił o komentarz, do informacji płynących z klubu.

Oświadczenie Dariusza Wojtowicza

Oświadczam, że zarząd BKS Bobrzanie Bolesławiec nie pomógł w organizacji turnieju Ceramika Cup. Struktury klubu, które obecnie funkcjonują, zostały zbudowane przez pierwsze 2 miesiące naszej wspólnej działalności. Rozliczenie turnieju - na piśmie - zostało przekazane na ręce przedstawicieli zarządu w terminie umożliwiającym kompleksowe zamknięcie imprezy. Dlatego wyżej wymienione zarzuty uważam za pomówienia. W wyniku tych pomówień sami złożyliśmy rezygnację zaraz po zakończeniu turnieju Ceramika Cup.

(informacja MZ)