Miesiąc walki z rakiem piersi. Zbadaj się bezpłatnie w mammobusie!

Miesiąc walki z rakiem piersi. Zbadaj się bezpłatnie w mammobusie!
fot. Lux Med Diagnostyka Trwa październik – miesiąc walki z rakiem piersi. Lux Med Diagnostyka zaprasza panie na bezpłatne badania mammograficzne w mammobusie.
istotne.pl zdrowie, rak

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich – dwóch projekcji każdej piersi. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju – wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

– Mimo że mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi – mówi dr Małgorzata Cymerman z Lux Med Diagnostyka. – Zachęcamy panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek.

Lux Med Diagnostyka zaprasza panie na bezpłatne badania mammograficzne w mammobusie, które odbędą się w takich miejscowościach powiatu bolesławieckiego jak:

  • Nowogrodziec7 listopada, parking przy Urzędzie Miasta, ul. Rynek 1
  • Osiecznica9 listopada przed Przychodnią, przy Zakładzie Gospodarki Komunalnej, ul. Piaskowa 1A
  • Kruszyn10 listopada przy Szkole Podstawowej, Kasztanowa 1
  • Gromadka13 listopada przy Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu, ul. Szkolna 9.

Bezpłatna mammografia dla pań w wieku 50–69 lat

Badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi jest bezpłatne, refundowane kobietom co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie.

Bezpłatne badania dla pań w wieku 40–49 oraz 70–75 lat

Realizowane w ramach projektu finansowanego z Funduszy Norweskich. Wymagane jest skierowanie lekarskie. Szczegóły dotyczące tych badań oraz wzór druku dostępne na stronie internetowej www.fundusze.mammo.plhttp://fundusze.mammo.pl/.

Na badania prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr. tel. 58 666 2 444 lub na http://www.mammo.pl/formularz. Call center czynne jest od poniedziałku do soboty.

Miesiąc walki z rakiem piersi. Zbadaj się bezpłatnie w mammobusie!Miesiąc walki z rakiem piersi. Zbadaj się bezpłatnie w mammobusie!fot. Lux Med Diagnostyka