Nowy dworzec PKP i Centrum Przesiadkowe coraz bliżej

Dworzec PKP w Bolesławcu
fot. B.org Za nami pierwszy etap konsultacji społecznych dotyczących inwestycji „Przebudowa dworca kolejowego w Bolesławcu”.

Reklama

W środę 17 maja w Sali Rajców odbyły się się warsztaty kreatywne dotyczące inwestycji „Przebudowa dworca kolejowego w Bolesławcu”. W spotkaniu uczestniczył m.in. Tadeusz Szulc, dyrektor Oddziału Gospodarowania Nieruchomościami PKP S.A. we Wrocławiu. (Podkreślił on, że dbałość PKP o dworce jest coraz większa: „Pracujemy nad tym, aby były to miejsca, gdzie jak najprzyjemniej czeka się na pociąg”).

Warsztaty poprowadził Paweł Wróblewski z Biura Inwestycji PKP S.A., który podkreślił, że jest to pierwsze spotkanie, ale na pewno nie ostatnie. Uczestnicy warsztatów mieli okazję przedstawić swoje oczekiwania i uwagi.

Piotr Roman, prezydent Bolesławca: – Traktujemy to zadanie jako fragment większej całości, która nazywa się: budowa Centrum Przesiadkowego w Bolesławcu. Ale dworzec PKP jest tu absolutnie kluczowy.

Bolesławieckie centrum ma powstać w ramach projektu Transborder realizowanego przez 9 partnerów z 5 krajów: Niemiec, Austrii, Polski, Czech i Słowenii. O samym projekcie, który jako jedno z 9 środkowoeuropejskich przedsięwzięć otrzyma dofinansowanie z programu Interreg Centralna Europa, opowiedział wicestarosta bolesławiecki Tomasz Gabrysiak, który opracowywał ten projekt, gdy był jeszcze pracownikiem magistratu. Zaś zarys tego, jak może wyglądać bolesławieckie centrum, przedstawił sekretarz Bolesławca Jerzy Zieliński.

Cały projekt Transborder ma się zakończyć w grudniu 2020 r. Jego wartość to 2,4 mln euro. Do tematu wrócimy.

Reklama