Pomysł na walentynki: Radzimy, jaki wybrać prezent dla chłopaka

Pomysł na walentynki: Radzimy, jaki wybrać prezent dla chłopaka
fot. whitepress.pl Romantyczna kolacja, wyjście do kina, a może coś bardziej niebanalnego? Walentynki to wyjątkowy dzień. Na pierwszym miejscu jest ta druga osoba, z którą chcemy spędzić czas oraz podarować jej coś wyjątkowego. Problem zaczyna się przy wymyślaniu niestandardowego prezentu dla chłopaka na walentynki, bo przecież nie ofiarujemy mu czekoladek czy kwiatów. Jaki więc wybrać prezent na walentynki dla niego? Mamy kilka pomysłów.
istotne.pl walentynki, prezent

Sondaże nie kłamią. Mimo pojawiających się opinii o tzw. antywalentynkach czy o tym, że w Polsce nie powinno się tego święta zakochanych obchodzić, bo mamy swój słowiański odpowiednik (Noc Świętojańska – 23 czerwca), aż 74% osób mówi, że lubi walentynki, z czego aż 59% deklaruje, że zamierza uczcić ten dzień i ofiarować komuś walentynkę czy kupić inny prezent. I odwrotnie – aż 44% oczekuje prezentu na walentynki. Mało tego, dla osób, które umówiły się na walentynkową randkę, spotkanie to jest pierwszą randką z daną osobą (78% ankietowanych). Można więc mówić, że walentynki to komercyjne święto, że powinno się okazywać uczucia przez cały rok, a nie tylko przez jeden dzień, ale skoro ktoś w tym dniu odważył się zrobić pierwszy krok, to tylko świadczy o tym, że mocy walentynek na pewno nie można bagatelizować.

Prezenty na walentynki

Nie ma na świecie chyba osoby, które nie lubiłaby dostawać prezentów czy niespodziewanych upominków. Każdy wyraz sympatii jest na wagę złota i doceniamy każdy gest, który pokazywałby, że dla kogoś jesteśmy ważni. Działa to również w drugą stronę – lubimy obdarzać innych prezentami, szczególnie wtedy, gdy chcemy wyrazić swoje uczucia. Warto jednak zapomnieć o standardowych i powielanych prezentach na walentynki i postawić na coś specjalnego, na coś wyjątkowego, tak samo, jak wyjątkowa jest dla nas osoba, dla której prezent planujemy kupić. Ale co kupić? Każdy z nas jest inny, zatem zanim rzucimy się w wir zakupów, warto wiedzieć, jakie prezenty uważane są za nietrafione oraz zastanowić się, jakim typem mężczyzny jest obdarowywany, by wiedzieć, jaki pomysł na walentynki się tutaj sprawdzi.

Trafione i nietrafione prezenty dla niego

Wiele się mówi o prezentach na walentynki, które nie są mile widziane przez panie. Tak na przykład kobiety nie chcą dostawać gadżetów w kształcie serca czy kubków z podobizną ukochanego, a na pewno kosmetyków. A mężczyźni? Łatwo się domyślić, że nietrafionym prezentem na pewno będą też kosmetyki każdego rodzaju, przedmioty z misiami i serduszkami, maskotki oraz inne akcesoria czy przedmioty, które prędzej zarezerwowane są dla pań. Mężczyźni są bardziej praktyczni, nie zależy im na słodkich prezentach, a tym bardziej na kosmetykach (które i tak najczęściej dostają na Gwiazdkę, więc tym bardziej jest to nietrafiony prezent).

Jakie prezenty będą trafione? Wszystkie te, które po prostu mu się spodobają, a które też pokażą, że nie zostały zakupione pod wpływem chwili w pierwszym lepszym sklepie. Weźmy na przykład ofertę serwisu Wyjątkowy Prezent. Już na podstawie propozycji z tego serwisu można stwierdzić, że w walentynki warto postawić na nieszablonowy prezent, który dostarczy przede wszystkim wrażeń, a jeśli to będzie jeszcze prezent dla dwojga na walentynki, dzięki któremu spędzi się czas z ukochaną osobą, to korzyść jest obopólna. Taki prezent na pewno będzie doceniony, a co ważne – długo zapamiętany.

Prezent na walentynki dla chłopaka – typ rozrywkowy

Jeśli chłopak jest typem osoby, która docenia rozrywkę w każdej postaci, na pewno ucieszy się z pakietu przeżyć dla dwojga. Jest to karnet, który pozwala wybrać dowolną rozrywkę zapewniającą niesamowite wrażenia. Do wyboru aż 60 atrakcji, a wśród nich przykładowo:

  • pokój zagadek
  • wizyta w domu strachu
  • gry interaktywne
  • przejażdżka gąsienicową haubicą samobieżną
  • lekcja samoobrony
  • wakeboarding
  • paintball (w tym laserowy)
  • gokarty
  • nurkowanie.

Plusem wyboru takiego pakietu jest fakt, że jest on ważny aż 12 miesięcy, zatem wspólnie można zadecydować, który dzień przeznaczyć na rozrywkę oraz razem wytypować atrakcję, która dostarczy obojgu sporą dawkę adrenaliny. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zakupić karnet na osobną i już wybraną rozrywkę – z powodzeniem znajdziemy poszczególne atrakcje w każdym mieście.

Prezent na walentynki dla chłopaka – typ domator

Domator to typ osoby, który niespecjalnie lubi wychodzić na zewnątrz i docenia czas spędzony razem w zaciszu domowym. Dla takiej osoby pomysł na prezent może wiązać się po prostu z gadżetami lub ogólnie prezentem rzeczowym, ale jest jedna rada – można prezent walentynkowy przygotować mu w domu. Jak? Zakupić indywidualne lekcje robienia sushi lub lekcje gotowania na przykład kuchni włoskiej – wtedy kucharz-nauczyciel przychodzi do domu. Można również samej wcześniej wybrać się na taki kurs, a potem zaskoczyć ukochanego własnoręcznie przygotowanym sushi czy domową lasagne.

Jeśli jednak uda nam się namówić domatora na opuszczenie swojej twierdzy, możemy postawić na spokojną rozrywkę, typu lekcje garncarstwa, naukę jazdy konnej, rejs po Wiśle katamaranem, degustację wina. Wszystkie te rozrywki łączy przede wszystkim spokój, nie są to ekstremalne sporty, zatem spokojny domator na pewno doceni taki typ prezentu, szczególnie że cały czas będzie mieć przy sobie swoją towarzyszkę.

Prezent na walentynki dla chłopaka – typ romantyk

Z romantyzmem od razu kojarzy się kolacja. A co jeśli kolacja odbywa się w ciemności? Może wydawać się to przesadą, ale kolacja przy zgaszonym świetle niesamowicie pobudza zmysły. Przede wszystkim smakowanie potraw w takich warunkach dostarcza niespotykanych wrażeń i pozwala odkryć smaki na nowo. Kucharz przygotowuje wówczas specjalne dania, więc można zakosztować czegoś dotąd niespotykanego, a także odkryć na nowo potrawy już znane.

Innym romantycznym pomysłem na walentynki jest rozkoszny masaż, najlepiej czekoladowy, podczas którego partnerzy masowani są w tym samym czasie przy nastrojowej muzyce. Takie doświadczenie przynosi ukojenie, relaksuje i przynosi również korzyści kosmetyczne. Co ciekawe, niektóre gabinety SPA oferują również indywidualną naukę masażu pod okiem doświadczonego masażysty, zatem z takiej wizyty można wynieść technikę, która spokojnie może być już powtórzona w zaciszu domowym.

To tylko garść pomysłów na prezent na walentynki dla chłopaka. Oczywiście, propozycji może być znacznie więcej. Wszystkie te prezenty łączy jednak jedno – warto zainwestować w prezent, który dostarczy niesamowitych wrażeń i w taki, który pozwoli celebrować Święto Zakochanych wspólnie.

tekst zlecony