materiał promocyjny

Nie zapomnij o twarzy

Kobieca twarz
fot. kontigo.com.pl Pierwsze wiosenne spacery za nami. Może niektórzy z Was mają też za sobą już pierwsze treningi na świeżym powietrzu, albo jeszcze lepiej – "było już biegane".
istotne.pl 1 kosmetyki, uroda

Reklama

Niezależnie od tego, jaki rodzaj aktywności fizycznej uprawiacie i niestety niezależnie od tego, gdzie mieszkacie, warto szczególnie w tym pierwszym wiosennym okresie zadbać o ochronę naszej skóry.

Niezdrowo

Coraz więcej i coraz głośniej mówi się o zanieczyszczeniu powietrza w naszym kraju. Coraz mocniej biją smogowe dzwonki alarmowe. I naprawdę niezależnie od tego, czy jesteście panikarzami i hipochondrykami, więc już dawno wyposażyliście się w maseczki antysmogowe, czy też zupełnie Was te informacje nie stresują i nadal spokojnie chodzicie sobie po ziemi, o skórę twarzy warto i trzeba dbać zawsze. Pielęgnacja twarzy jest tak ogromnie ważna przede wszystkim dlatego, że jest to ta część naszego ciała, która nieustannie wystawiona jest na kontakt z bakteriami, wirusami i wszelkim innym ustrojstwem. Wiecie, że najwięcej "tego" jest przede wszystkim na telefonie? A telefon trzymamy gdzie? Albo w ręce, albo przy twarzy. I o ile w przypadku rąk wystarczy zainwestować w przyzwoity płyn do ich dezynfekcji, o tyle pielęgnacja twarzy jest nieco bardziej wymagająca. 

Co i w jakiej kolejności 

Kosmetyki do pielęgnacji twarzy z reguły zajmują niejedną półkę w drogerii. Warto pamiętać, że zacząć trzeba od porządnego oczyszczania twarzy. Tutaj do wyboru mamy żele, różnego rodzaju peelingi, maseczki oczyszczające, pianki i tym podobne. Dopiero po takim pierwszym oczyszczeniu (oczywiście poprzedzamy je zmyciem makijażu z wykorzystaniem odpowiedniego płynu lub specjalnych chusteczek), możemy przystąpić do tonizowania skóry i użycia pozostałych kosmetyków do twarzy.

Dobry krem to podstawa

Warto o tym pamiętać i nie kupować pierwszego kremu, który wpadnie nam przypadkowo do ręki. Obecnie drogerie, tak jak sklep Kontigo, oferują naprawdę szeroki wybór w tym zakresie. Warto więc dobrać krem do cery suchej, tłustej, mieszanej, może tej z problemami naczynkowymi. Może zaś nadszedł już ten moment (tak jak w moim przypadku), że czas zaprzyjaźnić się z wersją ani-ageing. Zresztą sama (lub sam) sprawdź ofertę i wybierz coś dla siebie. Pamiętaj przy tym, że krem na dzień jest do stosowania na dzień, a krem na noc też ma właściwe sobie przeznaczenie. Po pierwsze warto dobierać kremy do potrzeb naszej skóry, a po drugie, stosować się do tego, co jest napisane na etykiecie produktu (i nie mylić na przykład dnia z nocą).

Reklama