Kobieta nielegalnie sprzedająca papierosy trafi przed sąd

Ręka trzymająca papierosa
fot. istotne.pl Mandatem w wysokości 100 zł oraz wnioskiem do sądu o nałożenie grzywny ukarali strażnicy miejscy kioskarkę sprzedającą nielegalnie papierosy. Straż Miejska zapowiada kontrolowanie kioskarzy.
istotne.pl 0 palenie, grzywna, sm bolesławiec

Reklama

W czwartek Straż Miejska została telefonicznie poinformowana, że w jednym z kiosków przy ulicy Staszica dzieciom sprzedaje się papierosy. Informację pojechał sprawdzić Komendant Straży Miejskiej Emil Zając. Na miejscu okazało się, że kioskarka sprzedawała akurat papierosy na sztuki dorosłej osobie. Komendant wezwał strażników, którzy ukarali kobietę mandatem w wysokości 100 zł. Strażnicy poinformowali kobietę, że otrzymują informacje o kupowaniu przez dzieci papierosów w jej kiosku.

Kiosk przy ulicy StaszicaKiosk przy ulicy Staszicafot. M. Zabawa

Kolejnego dnia strażnicy ponownie obserwowali kiosk. Zauważyli dziewczynkę, która podeszła do niego i szybko odeszła trzymając coś w dłoni. Gdy strażnicy podeszli do niej, okazało się, że pali papierosa. 15-latka wytłumaczyła, że kupiła go od kioskarki, którą dzień wsześniej ukarano. Kobieta nie przyznała się do tego, że sprzedała papierosa 15-latce. Dodatkowo odmówiła składania zeznań w tej sprawie. Dziewczynę przesłuchano w obecności jej matki. 15-latka powiedziała, że kupiła papierosa pierwszy raz, a o możliwości kupienia papierosów w tym kiosku dowiedziała się od koleżanek. Straż Miejska przygotowała już wniosek do sądu o ukaranie kioskarki. Kobiecie grozi grzywna do 5 000 zł.

(informacja własna)

Reklama