Średnio o 5% podrożeją bilety PKP

Średnio o 5% podrożeją bilety PKP
fot. B.org PKP wprowadzają podwyżkę cen. Ceny biletów jednorazowych i okresowych wzrosną średnio o 5%. Nie zmienią się ceny biletów jednorazowych w pociągach osobowych jeżdżących na trasach do 20 kilometrów i w pociągach pospiesznych pokonujących od 21 do 100 kilometrów.
istotne.pl bilet, pkp, podwyżka

Od jutra ci, którzy podróżują koleją zapłacą więcej. Na przykład za bilet normalny z Bolesławca do Wrocławia, który kosztuje teraz 16 zł, trzeba będzie zapłacić o 1 zł więcej. Podwyżka nie jest może wysoka, ale ci, którzy pociągami jeżdżą często, na pewno ją odczują.

Dlaczego bilety drożeją? Zmiany cen spowodowane są wzrostem kosztów związanych z energią elektryczną i paliwem. Na razie jest to jedyna podwyżka w tym roku, kolejnych PKP Przewozy Regionalne już nie planują.

Marcowa podwyżka nie dotknie wszystkich. Nie zmienią się ceny biletów jednorazowych w pociągach osobowych jeżdżących na trasach do 20 kilometrów i w pociągach pospiesznych pokonujących od 21 do 100 kilometrów.

Sposobem na tańsze podróżowanie może być bilet ZVON (Euro-Nysa). Bilet wart 20 zł upoważnia do jazdy pociągami osobowymi i pospiesznymi od Bolesławca do Zgorzelca i Görlitz oraz do Jeleniej Góry przez Węgliniec. Bilet ważny jest od momentu nabycia do godz. 4:00 rano następnego dnia. Można go kupić z dwudniowym wyprzedzeniem w kasie biletowej na dworcu PKP w Bolesławcu.

(informacja PKP Bolesławiec)

Zobacz także

PKP Bolesławiec