20 tys. złotych zebrali wolontariusze WOŚP

20 tys. złotych zebrali wolontariusze WOŚP
fot. WOŚP Brak zwyczajowych niedzielnych występów nie przeszkodził w tegorocznym finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Bolesławcu zebrano 20 tys. 25 zł i 71 gr.
istotne.pl wośp, wolontariat

Prawie sto osób kwestowało w niedzielę na ulicach Bolesławca. Młodzież zbierała pieniądze na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W tym roku w centrum miasta nie było jednak żadnych występów, ani "Światełka do nieba", czyli pokazu sztucznych ogni. Były za to mniejsze imprezy związane z WOŚP. W czwartek w kinie Orzeł pokazano film. W piątek w Piwnicy Paryskiej odbył się pokaz sztuki walki Capoeira, a w klubie Pegaz koncert.

Pokaz Capoeiry w ramach WOŚPPokaz Capoeiry w ramach WOŚPfot. B.org
Wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej PomocyWolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocyfot. B.org
Wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej PomocyWolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocyfot. B.org
Wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy liczą pieniądzeWolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy liczą pieniądzefot. B.org

"Chcę podziękować wszystkim, którzy pomogli w tegorocznym finale" mówi Sylwia Zając ze Stowarzyszenia Promocji Kultury i Sztuki Bolesławca i Miast Partnerskich "KAH". To właśnie członkowie tego stowarzyszenia byli organizatorami Orkiestry w naszym mieście.

W tym roku w Bolesławcu zebrano 20 025,71 zł.

Aktualizacja 2007-01-20 15:00

Jak poinformował serwis Boleslawiec.org Janusz Droś, w niewielkiej miejscowości Parowa zebrano 5 200 zł. W przeliczeniu na jednego mieszkańca wyszło po 5 zł. To prawdopodobnie rekord krajowy. Dla porównania, gdyby każdy bolesławianin dał po 5 zł, wtedy w naszym mieście zebrano by ponad 200 tys. złotych.

WOŚP w Parowej organizował OSP Ruszów, w którego skład wchodzili strażacy oraz młodzież i pracownicy Szkoły Podstawowej w Parowej oraz Gimnazjum w Ruszowie.

(informacja KG)