⚠ Zatruta może być woda Żywioł Żywiec Zdrój. 31-latek z poparzeniem przełyku

⚠ Zatruta może być woda Żywioł Żywiec Zdrój. 31-latek z poparzeniem przełyku
fot. Żywiec Zdrój Policja ostrzega przed piciem wody Żywioł Żywiec Zdrój (butelka z etykietą z czerwonym elementem). W kilku butelkach kupionych w Bolesławcu była jakaś substancja chemiczna.
istotne.pl policja, wypadek, szpital

21 września Komenda Powiatowa Policji została powiadomiona przez szpital powiatowy w Bolesławcu, że trafił do niego mężczyzna z ciężkim poparzeniem przełyku.

Spożył on wcześniej wodę z dwóch butelek Żywiołu Żywiec Zdrój (mocno gazowanego). Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że w wodzie był kwas. Kupiono ją w w hurtowni TechBol przy ul. Dolne Młyny w Bolesławcu.

Policja zabezpieczyła zgrzewkę, w której pozostało 10 fabrycznie zamkniętych butelek wody o pojemności 0,5 l oraz 2 nadpite butelki o tej samej pojemności. Jedna otwarta butelka była z pierwszej partii, druga – z drugiej. Na etykiecie wszystkich butelek był wymieniony zakład produkcyjny, tj. ul. Sprzymierzonych 71, 78-650 Mirosławiec.

Aktualizacja 2016-09-22 11:20

Jak podał serwis PolsatNews.pl, rzeczniczka Żywiec Zdrój S.A. Martyna Węgrzyn poinformowała o powołaniu w firmie sztabu kryzysowego, który zajmuje się wyjaśnieniem sprawy. – W tej konkretnej zgrzewce nie wszystkie produkty pochodziły z jednej serii. Oznaczać to może, że ta zgrzewka nie była oryginalnie zapakowana. To dla nas bardzo ważna informacja – powiedziała na antenie Polsat News. Firma chce jak najszybciej ustalić, co się stało. Sprzedaż dwóch partii wody została wstrzymana.

KPP Bolesławiec/Gmina Bolesławiec/PolsatNews.pl/ii