Rozpoczęła się renowacja amfiteatru

Amfiteatr
fot. UM Bolesławiec W Bolesławcu, w parku miejskim przy ul. Tyrankiewiczów, rozpoczęła się przebudowa amfiteatru. Stare i zniszczone ławki oraz schody zostały już zdemontowane. W dalszej kolejności rozebrana zostanie nawierzchnia sceny.
istotne.pl 0 piotr roman, renowacja, amfiteatr, um bolesławiec

Reklama

Nowe miejsca do siedzenia wykonane będą z betonu z okładzinami siedzisk z beleczek drewna egzotycznego. W amfiteatrze przewidziano 435 miejsc do siedzenia. W bocznej okładzinie siedzisk amfiteatru zaplanowano wykonanie oświetlenia. W projekcie przewidziano m.in. wykonanie podestów schodów z piaskowca, montaż balustrad z rur stalowych nierdzewnych, ułożenie nawierzchni podstopni i ciągów komunikacyjnych. Podbudowa sceny będzie z betonu z okładzinami krawędzi i cokołów schodów z piaskowca. Nawierzchnię sceny zaplanowano z barwnej żywicy epoksydowej, przeciwślizgowej. Teren będzie oświetlony. Na skarpie za widownią amfiteatru zaprojektowano nasadzenie krzewów.

Wartość zadania wynosi 1 385 085 zł. Wykonawcą robót jest firma BBI Budownictwo z Wrocławia. – Zadanie realizowane jest w ramach Programu Współpracy INTERREG Polska–Saksonia 2014–2020. Partnerem miasta Bolesławca jest Zittau. Wspólnie z partnerem niemieckim uzyskaliśmy dofinansowanie na projekt „Kultura bez granic – renowacja amfiteatru w parku miejskim w Bolesławcu oraz sceny na wolnym powietrzu »Weinau« w Zittau” – informuje prezydent Bolesławca Piotr Roman. Termin zakończenia projektu zaplanowano na koniec 2018 roku. W projekcie, oprócz renowacji amfiteatru w Bolesławcu i rozbudowy amfiteatru w Zittau, przewidziano realizację wspólnych wydarzeń kulturalnych w obu miastach.

Więcej na www.boleslawiec.eu.

informacja zlecona

Reklama