Rekordowy Spacerek z Orkiestrą

Rekordowy Spacerek z Orkiestrą
fot. Janusz Lech Po raz siódmy w Iwinach odbył się bieg przełajowy Spacerek z Orkiestrą, będący jednym z etapów Biegowego Grand Prix Zagłębia Miedziowego.
istotne.pl bieg, wośp, uks tukan

10 stycznia – już po raz siódmy – odbył się w Iwinach bieg przełajowy Spacerek z Orkiestrą, który jest jednym z etapów Biegowego Grand Prix Zagłębia Miedziowego. To impreza związana z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Opłata startowa w całości powędrowała do skarbonki WOŚP.

Tegoroczna edycja była rekordowa, zarówno pod względem liczby osób startujących, jak i zebranej kwoty. Bieg główny ukończyło 138 osób (109 w zeszłym roku) i 35 osób w biegach dla szkół podstawowych i gimnazjalnych. Łącznie wystartowały 173 osoby! Zebrano 1 534 zł. Warto przypomnieć, że w pierwszej edycji Spacerku wzięło udział... 11 biegaczy (większość z nich wystartowała też w tegorocznej edycji).

Trasą była leśna droga szutrowa. Pogoda raczej nie sprzyjała biegaczom. Było w miarę ciepło (10 stopni Celsjusza), ale silny, porywisty wiatr nie ułatwiał zadania, podobnie jak deszcz. Jednak jak mówią starzy wyjadacze: „Nie ma złych warunków, tylko słabe charaktery”.

Po ukończonym biegu organizatorzy zaprosili uczestników Spacerku do budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego na gorącą grochówkę. Oto zwycięzcy:

Szkoły podstawowe

dziewczęta:

 1. Nikola Rajchel – UKS Tukan Iwiny
 2. Wiktoria Kowalczyk – UKS Tukan Iwiny
 3. Weronika Kankowska – SP Raciborowice

chłopcy:

 1. Stanisław Pachnik – UKS Tukan Iwiny
 2. Dawid Lachowski – Jelenia Góra
 3. Jędrzej Pachnik – UKS Tukan Iwiny

Gimnazja

dziewczęta:

 1. Klaudia Nicka – UKS Tukan Iwiny
 2. Katarzyna Świca – UKS Tukan Iwiny
 3. Samanta Jońca – Gimnazjum Iwiny

chłopcy:

 1. Tobiasz Burzyński – MKS Bolesłavia
 2. Kacper Kanikowski – MKS Bolesłavia
 3. Szymon Stankiewicz – Lubin

Kategoria open

kobiety:

 1. Anna Ficner – OLAWS Złotoryja
 2. Roksana Kapusta – RCS Lubin
 3. Urszula Olejniczak – CSGT Głogów

mężczyźni

 1. Tobiasz Belgrau – MLKS Sokół Lubin
 2. Daniel Pilichowski – MLKS Sokół Lubin
 3. Tomasz Lubaś – MLKS Sokół Lubin

Organizatorzy: Uczniowski Klub Sportowy Tukan Iwiny, Gminne Centrum Kultury w Warcie Bolesławieckiej, Regionalne Centrum Sportowe w Lubinie i Zespół Szkolno-Przedszkolny w Iwinach. Pełne wyniki na stronie www.orientpark.pl.

Dariusz Pachnik/ii