Danuta Maślicka doceniona przez prezydenta RP

Danuta Maślicka doceniona przez prezydenta RP
fot. Krzysztof Gwizdała Bolesławianka została uhonorowana „za wybitne zasługi dla przemian demokratycznych w Polsce, za osiągnięcia w pracy samorządowej i działalności na rzecz środowisk lokalnych”.
istotne.pl prezydent, bronisław komorowski, danuta maślicka, odznaczenie

– Nie ma lepszej szkoły postaw obywatelskich niż samorząd, niż zaangażowanie w pracę wspólną na rzecz rozwiązywania problemów całej wspólnoty – przekonywał prezydent RP Bronisław Komorowski podczas uroczystości z okazji 25 rocznicy uchwalenia ustawy o samorządzie terytorialnym.

Bronisław Komorowski wręczył w poniedziałek w Pałacu Prezydenckim odznaczenia państwowe, a także dyplomy Nagrody Obywatelskiej 25-lecia Samorządności za wieloletnie zaangażowanie w działalność na rzecz społeczności lokalnej.

Wśród uhonorowanych – „za wybitne zasługi dla przemian demokratycznych w Polsce, za osiągnięcia w pracy samorządowej i działalności na rzecz środowisk lokalnych” – Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski znalazła się bolesławianka Danuta Maślicka, dr nauk humanistycznych, wieloletnia nauczycielka i dyrektorka BOK-u, w czasach PRL-u działaczka NSZZ „Solidarność”; poetka i pisarka, autorka m.in. książki „Znikopis. Pamiętasz, była solidarność”.

Prezydent.pl/ii