Kraina OZA – platforma internetowa dla osób z autyzmem

Kraina OZA – platforma internetowa dla osób z autyzmem
fot. Fundacja Wspólnota Nadziei Fundacja Wspólnota Nadziei przygotowała dwie strony internetowe, aby wspierać włączenie społeczne osób z autyzmem i otwierać im drogę na rynek pracy.
istotne.pl 0 niepełnosprawność, autyzm

Reklama

Pierwsza strona – www.KrainaOZA.pl – w treści i formie przeznaczona jest dla osób z autyzmem i/lub niepełnosprawnością intelektualną. Zawiera ułatwienia komunikacyjne, takie jak piktogramy czy wersję audio. Można wykorzystać ją w różnego rodzaju instytucjach czy organizacjach, w domu czy w szkole. Zainteresowani znajdą na niej informacje zarówno „społeczne”, jak i „zawodowe”, np. Szkolenia, Czas wolny, Ciekawe miejsca, Przepisy kulinarne, Moja praca, Grupy i organizacje itp.

Druga strona – www.KrainaOZA.org – przeznaczona jest dla otoczenia osób z autyzmem: rodziców, opiekunów, terapeutów, potencjalnych pracodawców. Zawiera treści informacyjne, a także szkolenia e-learningowe dla pracodawców, przygotowujące do zatrudnienia osób z autyzmem.

Bezpłatne narzędzia zamieszczone na obu stronach mogą przyczynić się do wzrostu świadomości i poziomu wiedzy na temat problematyki osób z autyzmem, a dzięki temu pełniej włączyć te osoby we wszystkie aspekty życia i aktywizować je na rynku pracy.

Powiat Bolesławiecki

Reklama