BKS wypunktowany w Legnicy

BKS przegrał w Legnicy z Miedzią 0:4
istotne.pl 0 mecz, miedź legnica, bks bolesławiec

Pierwszej porażki w rundzie wiosennej doznali piłkarze IV-ligowego BKS Bobrzanie. Zespół Andrzeja Kisiela przegrał w Legnicy z liderującą w tabeli Miedzią II. Rozpędzeni gospodarze od pierwszego gwizdka arbitra narzucili swój styl gry; grali szybciej, dokładniej i bardziej zdecydowanie, i już w 2 minucie spotkania wyszli na prowadzenie. Strzał z 20 metrów Przemysława Wichłacza zaskoczył zarówno obrońców jak i golkipera z Bolesławca.

BKS przegrał w Legnicy z Miedzią II 0:4BKS przegrał w Legnicy z Miedzią II 0:4fot. MZ

Wydawać by się mogło, że bolesławianie zmobilizują się po stracie bramki, ale 6 minut później Miedź prowadziła już 2:0. Gol padł po uderzeniu z rzutu wolnego. Patryk Janiczak obronił strzał Tomasza Wojciechowskiego, jednak przy dobitce Adama Wasilewskiego nie miał większych szans. Po 20 minutach napór gospodarzy nieco osłabł, ale bolesławianie nie potrafili zagrozić bramce legniczan. Najlepszą okazję na bramkę kontaktową miał Patryk Długosz, ale piłka po jego uderzeniu wylądowała na bocznej siatce bramki gospodarzy.

W 42 minucie Miedź zadała trzeci cios. Po stracie Michała Kapusza piłkę do siatki skierował Kamil Zieliński. W drugiej połowie piłkarze BKS częściej byli przy piłce i wyprowadzili kilka kontrataków. Niestety akcje nie zakończyły się strzałem. Nasi piłkarze grali słabo i tracili piłki przed polem karnym gospodarzy. W jednej z akcji bramkarza Miedzi próbował przelobować Radosław Pawlusiński. Niestety, piłka nie znalazła drogi do bramki. Wynik meczu, w 82 minucie, ustalił Łukasz Chodyga. BKS Bobrzanie – Miedź II Legnica 0:4 (0:3). Po wygranej z BKS liderująca w tabeli Miedź II zapewniła sobie awans do III ligi. W następnej kolejce bolesławianie będą podejmowali Sokoła Wielka Lipa.

BKS: Janiczak – Pazio, Bochnia, Zapiór, Kapusz, Długosz (67' Ziółkowski), Bochnia, Kosior, Dudka, Wojciechowski, Pawlusiński.