Zielone przedszkola w Bolesławcu

Zielone przedszkola w Bolesławcu
fot. UM Bolesławiec W ramach projektu „Zielone przedszkola w Bolesławcu” na terenie siedmiu miejskich przedszkoli powstaną ogródki przedszkolne (na zewnątrz lub w miniszklarniach), w których dzieci będą miały okazję zaobserwować cykl życia roślin.
istotne.pl projekt, ekologia, um bolesławiec

Dzieci poznają wybrane gatunki roślin, np. drzew, krzewów oraz popularnych ziół. Projekt obejmuje również realizację: warsztatów kulinarnych z wykorzystaniem popularnych gatunków ziół pn. „Nie tylko pszczółka lubi ziółka”; zajęć dotyczących leczniczych właściwości ziół „Lekarstwa z naszego ogródka”; zajęć „Owady i ptaki w naszym ogródku”, „Na czystym rośnie zdrowe”; konkursu plastycznego „Mali przyjaciele z naszego ogródka”; akcji edukacyjnych „Sprzątanie Świata” i „Światowy Dzień Ziemi”.

Uroczyste rozpoczęcie projektu miało miejsce w Miejskim Przedszkolu Publicznym nr 7. Na terenie przedszkola zostało posadzone drzewo – jarząb pospolity.

Zielone przedszkolaZielone przedszkolafot. UM Bolesławiec
Zielone przedszkolaZielone przedszkolafot. UM Bolesławiec

Celem projektu „Zielone przedszkola w Bolesławcu” jest poszerzanie świadomości ekologicznej przedszkolaków poprzez bezpośredni kontakt z przyrodą na terenie przedszkola i w jego najbliższej okolicy. Na realizację projektu Gmina Miejska Bolesławiec otrzymała dotację z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Wartość projektu wynosi 37 000 zł, w tym dotacja z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu w wysokości 18 500 (tj. 50%).

informacja zlecona: UM Bolesławiec