BTS Elektros: wygrana w pięknym stylu w Żmigrodzie

Ogień Żmigród vs BTS Elektros Bolesławiec
fot. GA Bolesławianie pokonali na wyjeździe Ogień Żmigród 3:1. W najbliższą sobotę, w ostatnim meczu fazy grupowej, nasza ekipa zmierzy się na własnym parkiecie z zespołem z Góry.
istotne.pl 0 bts bolesławiec, siatkówka

W sobotę 7 lutego seniorzy BTS Elektros Bolesławiec grali na wyjeździe z Ogniem Żmigród. Po pierwszym przegranym secie, którego nasi siatkarze nie oddali bez walki, bolesławianie skoncentrowali się i to oni zaczęli rozdawać karty w tym spotkaniu. Trzy kolejne sety przebiegły pod dyktando gości. Nasz team zwyciężył 3:1 (24:26, 25:15, 25:17, 25:12).

Komentarz Tomasza Włoszczyńskiego, na co dzień kapitana naszych siatkarzy, który w ubiegłą sobotę zastąpił Krzysztofa Mosiądza w roli trenera:

Cieszę się z udanego debiutu w roli trenera. Największa w tym zasługa jest, oczywiście, po stronie zawodników. Każdy z nich dołożył swoją cegiełkę do zwycięstwa. Mecze z drużyną ze Żmigrodu są zawsze ciężkie, to niewygodny przeciwnik. W pierwszym secie, mimo prowadzenia, przeciwnicy „podgonili” nas w końcówce. Przegraliśmy 26:24, ale to były jedynie złe dobrego początki.

Kolejne partie to już nasza kompletna dominacja, o czym świadczą wyniki – wygraliśmy sety do 15, 17 i 12. Drużyna w pełni realizowała założenia taktycznie i to przyniosło efekt. Poprzez dobrą grę w przyjęciu nasz rozgrywający mógł swobodnie rozdawać piłki atakującym i dużą część z nich poświęcił środkowym.

BTS Elektros zagrał w składzie: Krawiec (K), Sławnikowski, Walkowiak, Mesjasz, Nitecki, Marcinkiewicz, Biczak (L) oraz Wójtowicz, Karwacz, Włoszczyński.

W najbliższą sobotę, w ostatnim meczu fazy grupowej, nasza ekipa zmierzy się na własnym parkiecie z zespołem z Góry.

Warto dodać, że 7 lutego zwycięstwo odnieśli także kadeci BTS Bolesławiec, którzy pokonali na wyjeździe miliczan 3:1 (25:22, 25:18, 21:25, 25:18).

W przyszłą niedzielę nasi kadeci będą walczyć, ponownie na wyjeździe, o piąte miejsce z ekipą ze Świdnicy. Za dwa tygodnie rewanż w Bolesławcu.