Wspólny kandydat na prezydenta

Piotr Żak: chcę budować i łączyć ludzi
fot. MZ Platforma Samorządowa Powiatu Bolesławieckiego oraz Sojusz Lewicy Demokratycznej Lewica Razem mają wspólnego kandydata na Prezydenta Bolesławca. Jest nim Piotr Żak.
istotne.pl 0 wybory, sld, piotr żak, po

Reklama

Podczas wtorkowej konferencji prasowej była mowa o przyszłości Bolesławca w perspektywie zbliżających się wyborów samorządowych. Jako alternatywę dla obecnego Prezydenta Bolesławca Piotra Romana Komitet Wyborczy Wyborców Platforma Samorządowa Powiatu Bolesławieckiego oraz Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojuszu Lewicy Demokratycznej Lewica Razem przedstawiły wspólnego kandydata na stanowisko Prezydenta Bolesławca. Jest nim Piotr Żak.

Kandydat na prezydenta miasta zwrócił uwagę na problem wyludniania się Bolesławca. Stwierdził, że ma pomysły na rozwój miasta, że „chce łączyć, a nie dzielić ludzi”. Piotr Żak zwrócił się także do innych kandydatów na prezydenta z propozycją debaty, podczas której wszyscy mogliby zaprezentować swoje pomysły na rozwój Bolesławca. Zdaniem kandydata na prezydenta taką debatę mogłaby zorganizować telewizja lokalna.

Karol Stasik z PO mówił o tym, że od lat 90 w mieście podatki lokalne wzrosły czterokrotnie i – aby tego uniknąć – ludzie przeprowadzają się do podbolesławieckich miejscowości. Natomiast Stanisław Chwojnicki z SLD zwrócił uwagę na to, że wspólny kandydat nie należy do żadnej partii. Dodatkowo posiada wieloletnie doświadczenie w pracy w samorządzie, co mu pozwoli na sprawne pełnienie funkcji.

Wspólny kandydat na prezydentaWspólny kandydat na prezydentafot. MZ

Reklama