Międzynarodowy Tydzień Mediacji w Prokuraturze Okręgowej i prokuraturach rejonowych

Paragraf
fot. freeimages.com (ekelzarth) Celem tej inicjatywy jest upowszechnienie instytucji mediacji w społeczeństwie. Śledczy i mediatorzy będą pełnić dyżury od 13 do 18 października.
istotne.pl 0 prokuratura, mediacja, miasto jelenia góra

Reklama

W ramach organizacji obchodów Tygodnia Dnia Mediacji w dniach od 13 do 17 października (w godzinach urzędowania) w każdej prokuraturze rejonowej okręgu jeleniogórskiego oraz Prokuraturze Okręgowej w Jeleniej Górze zostaną wyznaczeni prokuratorzy, którzy będą pełnić dyżury i udzielać zainteresowanym osobom informacji w przedmiocie korzystania z mediacji w praktyce.

Co więcej, dyżurujący prokuratorzy będą przyjmować zainteresowanych także w sobotę, 18 października. Do pełnienia dyżurów zostaną zaproszeni również mediatorzy.

Mediacja daje możliwość pojednania pokrzywdzonych i osób, przeciwko którym prowadzone są postępowania karne, a także złagodzenia konfliktów leżących często u podstaw prowadzonych postępowań.

Jej pozytywne wyniki mogą służyć szybszemu zaspokojeniu roszczeń pokrzywdzonych, pojednaniu się sprawcy z pokrzywdzonym oraz szybkim zakończeniem prowadzonych spraw karnych.

Uprawnienia do skierowania sprawy do mediacji na etapie postępowania sądowego posiada sąd, a w postępowaniu przygotowawczym – prokurator.

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze/ii

Reklama