Park przy Tyrankiewiczów: aktywny wypoczynek dla osób w każdym wieku

Park przy Tyrankiewiczów: aktywny wypoczynek dla osób w każdym wieku
fot. UM Bolesławiec W parku przy ul. Tyrankiewiczów w Bolesławcu można już korzystać z urządzeń na wielopokoleniowym placu zabaw.
istotne.pl plac, um bolesławiec, park miejski

24 listopada nastąpił odbiór techniczny urządzeń. Projekt placu zabaw wykonała firma PPU „Wood-Play”. Głównym wykonawcą jest firma Saternus Distribution z Chorzowa. Wartość inwestycji wynosi 1 749 835 zł. Środki pochodzą z budżetu miasta Bolesławiec.

Warto przypomnieć, że wielopokoleniowy plac zabaw wkomponowany jest w istniejący drzewostan i roślinność. Celem inwestycji jest powstanie kilku stref rekreacji dla wszystkich grup wiekowych. Nowa aranżacja ma stworzyć również większe możliwości wykorzystania parku dla organizacji spotkań promujących ruch i aktywny wypoczynek.

Dla najmłodszych zaplanowano kącik „Farma” z urządzeniami stylizowanymi na stodołę czy młyn oraz huśtawki w kształcie zwierzątek. Nowością jest zestaw, który obejmuje urządzenia integracyjne z dostępem dla dzieci poruszających się na wózkach inwalidzkich.

W trzech strefach sportowo-sprawnościowych zamontowane są urządzenia fitness, urządzenia dla seniorów; powstała tu też ścieżka zdrowia. Dla dzieci starszych przewidziano urządzenia typu linarium, ścianka wspinaczkowa oraz wielofunkcyjne zestawy zabawowe. Bezpieczną zabawę mają zapewnić zróżnicowane nawierzchnie. Nie zapomniano również o poszukujących spokojniejszego kącika.

– W kolejnym etapie prac zaplanowano wykonanie nowych nawierzchni alejek asfaltowych – informuje prezydent Bolesławca Piotr Roman.

UM Bolesławiec/ii