Prezes Via Sudetica wygarnął „właścicielowi” Gliniady

Prezes Via Sudetica wygarnął „właścicielowi” Gliniady
fot. Krzysztof Gwizdała Coraz więcej osób związanych z Gliniadą wyraża swoje oburzenie na słowa Bogusława Nowaka, które padły na niedawnej konferencji prasowej. Publikujemy list szefa stowarzyszenia Via Sutedica, która organizowała paradę Glinoludów.
istotne.pl bogusław nowak, gliniada, via sudetica, mariusz lickiewicz

Mariusz Lickiewicz, szef Via Sudetica, na konferencji zachował powściągliwość, gdy Bogusław Nowak emocjonalnie mówił o Gliniadzie i zarzucał władzom miasta niechęć do tej imprezy. Całą sprawę opisaliśmy w materiale Awantura na konferencji, Nowak czepiał się miasta o kasę.

Ponieżej ostra odpowiedź Mariusza Lickiewicza, jaką opublikował na facebooku:

Na wczorajszej konferencji prasowej dotyczącej tegorocznego Bolesławieckiego Święta Ceramiki ze strony "Papy Glinoluda" padł w moim kierunku zarzut nie brania czynnego udziału w happeningu. To akurat jest bardzo mało ważne bo takich absurdalnych zarzutów od dwóch lata padło mnóstwo ale jest okazja do krótkiego resumee kilkuletniego działania przy tej imprezie.
https://istotne.pl/…/awantura-na-konferencji-nowak-czepial-s…

Dla przypomnienia wrzucam kilka zdjęć z całego zbioru kilkudziesięciu jakie posiadam "na pamiątkę". Podejrzewam, że Pan Nowak nawet nie jest w stanie powiedzieć gdzie zostały zrobione – ja akurat rozpoznam każde miejsce gdzie gliniada była w latach 2011-2013. Bo to ja te wyjazdy organizowałem i dopinałem od początku do końca.
Ale Pan Nowak "ma rację" – NIKT NIGDY NIE ROBIŁ NIC DLA GLINIADY.
Nie było całej rzeszy wolontariuszy lub członków VIA SUDETICA (znanych wszystkim nazwisk nie wymienię bo może sobie nie życzą powiązywania z tym co się dzieje teraz), którzy przez lata harowali, ogarniali, dawali cząstkę swojego życia prywatnego i zawodowego aby rozwijała się GLINIADA TYLKO PANA NOWAKA.
Nie było Bolesławieckich Ceramików którzy w ilości praktycznie nieograniczonej wspierali GLINIADĘ TYLKO PANA NOWAKA leiwem glinianym.
Nie było władz samorządowych które (choć może w sposób niedostateczny) mimo wszystko wspierały GLINIADĘ TYLKO PANA NOWAKA.
Nie było tysięcy bolesławian/turystów, którzy wierząc w ideę "wszyscy jestesmy z tej samej gliny" brali udział w happeningu działając dla rozwoju GLINIADY TYLKO PANA NOWAKA.
Nie było naszych dzieci które w sposób naturalny stawały się "twarzami" GLINIADY TYLKO PANA NOWAKA.
Nie było setek maili, pism, umów nierozerwalnie związanych z GLINIADĄ TYLKO PANA NOWAKA
Nie było stowarzyszenia VIA SUDETICA z którego środków również finansowana była GLINIADA TYLKO PANA NOWAKA
Nie było setek godzin poświęconych planom i pomysłom na rozwój GLINIADY TYLKO PANA NOWAKA – de facto pomysłów "uwalanych" w samym zarodku.
Nie było setek godzin poświęconych rozmowom telefonicznym, pakowaniu, sprzątaniu, uzgadnianiu wyjazdów GLINIADY TYLKO PANA NOWAKA.

To wszystko przez długie lata robił TYLKO PAN NOWAK dla GLINIADY TYLKO PANA NOWAKA z "krwawicy" tylko i wyłącznie PANA NOWAKA.

Cytując klasyka:
'A TERAZ DROGIE DZIECI POCAŁUJCIE MISIA W DUPĘ" ....
I to nie za darmo ale za 45 tysiaków ...

Poniżej nagranie z konferencji: