Organizatorzy akcji BiegamBoLubię zapraszają na Test Coopera

Organizatorzy akcji BiegamBoLubię zapraszają na Test Coopera
fot. Dariusz Łomański W ubiegłym miesiącu rozpoczęła się w naszym mieście – już po raz drugi – ogólnopolska akcja BiegamBoLubię. Na darmowe zajęcia mogą przychodzić wszyscy, bez względu na wiek i płeć oraz poziom zaawansowania biegowego.
istotne.pl akcja, biegambolubię, szpikolada, bieg, powiatowa liga biegowa

Zajęcia skierowane są przede wszystkim do wszystkich tych, którzy chcą rozpocząć przygodę z bieganiem lub trochę poruszać się na świeżym powietrzu. Organizatorzy zwracają przede wszystkim uwagę na ćwiczenia ogólnorozwojowe oraz takie, które pozwolą nam sprawniej biegać. Uczestnicy spotykają się w każdy czwartek o godzinie 17:00 oraz w niedziele o godzinie 9:30 na stadionie przy ul. Spółdzielczej.

Już po raz drugi organizatorzy BBL, czyli trenerzy Dariusz Łomański i Krzysztof Kozdra, zapraszają na test Coopera, który odbędzie się w niedzielę 19 kwietnia o godzinie 9:30 na stadionie miejskim przy Spółdzielczej.

Wielu mieszkańców naszego miasta uczestniczyło już w pierwszym teście, który miał miejsce jesienią. Będą teraz mieli okazję porównania swojej dyspozycji. Dla pozostałych zaś będzie to możliwość sprawdzenia się.

– Test Coopera polega na 12-minutowym nieprzerwanym biegu. Celem jest określenie maksymalnej wydolności tlenowej, która najprościej mówiąc, definiuje nam naszą aktualną kondycję w zależności od wieku i płci na podstawie przebiegniętego dystansu. Jesienią zorganizujemy drugi taki sprawdzian i będzie można porównać swoje postępy w bieganiu – mówi trener Dariusz Łomański.

– Wszystkim zapewniamy wspólną rozgrzewkę. Każdy z uczestników dostanie też pamiątkowy dyplom – dodaje Krzysztof Kozdra. – Przy okazji zapraszamy też na kolejną edycję biegów w ramach Szpikolady, które odbędą się dzień wcześniej, czyli 18 kwietnia o 10:30. To będzie też kolejna edycja Powiatowej Ligi Biegowej. Start: sala gimnastyczna Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. mjra Henryka Sucharskiego w Bolesławcu.

Dariusz Łomański/ii