Betlejemskie Światło Pokoju w legnickim Ratuszu

Betlejemskie Światło Pokoju w legnickim Ratuszu
fot. UM Legnica Harcerska 710 Drużyna Wędrownicza „Kedyw” im. Generała Stefana „Grota” Roweckiego, dowodzona przez podharcmistrza Artura Konrada Torbińskiego, złożyła 23 grudnia tradycyjną, przedświąteczną wizytę w legnickim Ratuszu.
istotne.pl 0 um legnica, zhp bolesławiec, miasto legnica

Reklama

Druhowie przynieśli Betlejemskie Światło Pokoju w postaci płonącego lampionu oraz świąteczne i noworoczne życzenia. W imieniu prezydenta Tadeusza Krzakowskiego przyjęła ich zastępczyni prezydenta Dorota Purgal.

Tegoroczne harcerskie przesłanie brzmi: „Pokój jest w nas!”. W specjalnym posłaniu drużyna przywołuje słowa Świętego Jana Pawła II: „Zacznijcie dzieło pokoju w sobie, byście sami napełnieni pokojem mogli nieść pokój innym”.

Harcerze z Betlejemskim Światłem pokoju odwiedzili już m.in. biskupa legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego, złożą jeszcze wizytę legnickim strażakom, zaniosą lampion do kościołów, placówek opiekuńczych i do własnych domów. Dzięki tej honorowej misji zdobywają jednocześnie sprawność Ognia Betlejemskiego.

Betlejemski ogień gości w Polsce i w Legnicy już po raz 24. Z Groty Narodzenia Pańskiego austriaccy skauci przekazali go kolegom ze Słowacji, ci zaś – polskim harcerzom.

Dorota Purgal podziękowała za symboliczny dar w imieniu prezydenta i mieszkańców Legnicy. Młodzieży złożyła życzenia wspaniałych świąt Bożego Narodzenia, pokoju w świecie i ojczyźnie oraz szczęśliwego Nowego Roku.

UM Legnica/ii

Reklama