Inauguracja przy ósmym filarze wiaduktu

fot. UM Bolesławiec 21 września 2014 r. w Bolesławcu nastąpiło otwarcie trasy biegowej „Bobrowa ścieżka”. Inauguracyjny start przyciągnął w okolice bolesławieckiego wiaduktu zarówno starszych, jak i młodszych amatorów biegania.
istotne.pl 0 wiadukt, bieg

Wytyczona trasa biegowa wiedzie po obu stronach rzeki Bóbr, pomiędzy mostem przy ul. Mostowej a kładką przy ul. Gdańskiej. Długość trasy wynosi 4321 m, prowadzi ona malowniczymi terenami doliny Bobru. – Te tereny już są bardzo popularne, zwłaszcza w weekendy. Teraz, gdy mamy ścieżkę biegową, Bolesławiec będzie jeszcze chętniej odwiedzany – powiedział prezydent Bolesławca Piotr Roman w rozmowie z Radiem Wrocław – inicjatorem otwarcia ścieżki biegowej w Bolesławcu.

W Biegu Krasnala na dystansie ok. 250 m wśród dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Lena Głąb, na kolejnych miejscach uplasowały się Hanna Walęga i Klaudia Dul. W kategorii chłopców pierwsze miejsce zajął Jakub Grzegorczyk, drugie miejsce przypadło Aleksowi Borejce, na trzecim miejscu znalazł się Igor Smolarek.

W biegu głównym na 4321 m wśród kobiet zwyciężyła Klaudia Petters, na drugim miejscu znalazła się Małgorzata Kochańka, trzecie miejsce zajęły Mariola Zborowska i Karolina Rewińska. Wśród mężczyzn najszybszy okazał się Maciej Kalawski, drugie miejsce zajął Łukasz Chyła, trzecie miejsce – Dariusz Łomański. Dyplomy i medale pamiątkowe wręczył prezydent Bolesławca Piotr Roman.

Otwarciu ścieżki towarzyszył spływ pontonowy po Bobrze oraz marsz z kijkami słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bolesławcu.

informacja zlecona: UM Bolesławiec