Zakończył się remont alejek parkowych

Zakończył się remont alejek parkowych
fot. UM Bolesławiec W Parku Miejskim przy ul. Parkowej w Bolesławcu zakończył się remont alejek. Nawierzchnie alejek wykonane są z mieszanek mineralno-bitumicznych.
istotne.pl inwestycja, um bolesławiec, park miejski

Warto przypomnieć, że z urządzeń na wielopokoleniowym placu zabaw mieszkańcy korzystają już od ubiegłego roku. Nowa aranżacja placu stworzyła większe możliwości wykorzystania parku dla organizacji spotkań promujących ruch i aktywny wypoczynek oraz – przede wszystkim – powstanie kilku stref rekreacji dla wszystkich grup wiekowych.

Dla najmłodszych zaplanowano kącik „Farma”, są urządzenia integracyjne z dostępem dla dzieci poruszających się na wózkach inwalidzkich. W trzech strefach sportowo-sprawnościowych zamontowane są urządzenia fitness, urządzenia dla seniorów oraz powstała ścieżka zdrowia.

Dla dzieci starszych przewidziano urządzenia typu linarium, ściankę wspinaczkową oraz wielofunkcyjne zestawy zabawowe. Bezpieczną zabawę mają zapewnić zróżnicowane nawierzchnie. Nie zapomniano również o poszukujących spokojniejszego kącika.

ParkParkfot. UM Bolesławiec
ParkParkfot. UM Bolesławiec

Dodatkową atrakcją wielopokoleniowego placu zabaw jest zestaw tablic edukacyjnych, które są elementem ścieżki przyrodniczej, realizowanej przez Gminę Miejską Bolesławiec przy wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

Nowe urządzenia, ścieżki i nawierzchnie wkomponowane są w istniejący drzewostan i roślinność. Nowością jest stworzenie na terenie parku toalety dla psów.

Materiał filmowy na stonie UM Bolesławiec.

iza