V Festyn Rodzinny w filii przedszkola nr 3

V Festyn Rodzinny w filii przedszkola nr 3
fot. MPP nr 3 W sobotę, 30 maja, w ogrodzie przedszkolnym filii Miejskiego Przedszkola Publicznego nr 3 odbył się V Festyn Rodzinny. Impreza ta zagościła na stałe w kalendarzu przedszkola i z roku na rok gromadzi coraz więcej uczestników.
istotne.pl mpp3 bolesławiec

Oprócz dzieci przedszkolnych i ich rodzin w festynie wzięli również udział mieszkańcy osiedla. Na gości czekało jak zwykle mnóstwo niespodzianek. Festyn rozpoczął się od występu „czarownic” z grupy Starszaków, które podczas swojego tańca z miotłami skutecznie rozpędziły kłębiące się od rana na niebie ciemne chmury. Wśród atrakcji przygotowanych dla dzieci największym zainteresowaniem cieszyły się zabawy z klaunem oraz dmuchane zamki, do których kolejka nie miała końca. Wielką frajdą dla maluchów była również możliwość pomalowania twarzy w ciekawe wzory, skoki na trampolinie i ozdabianie biskwitu. Dużym zainteresowaniem cieszył się również kiermasz książek i stoisko z niespodzianką, na którym można było wylosować wspaniałe zabawki i ciekawe gadżety.

Oblężenie przeżył również wóz wojskowy i strażacki, w którym można było obejrzeć i dotknąć całego wyposażenia, a nawet włączyć syrenę. Pracownicy przedszkola przygotowali również „ciepły i zimny bufet”. Była pyszna grochówka, frytki, kiełbaski z grilla, gofry, popcorn, kawa , herbata oraz wspaniałe ciasta upieczone przez rodziców. Celem organizatorów, było dostarczenie uczestnikom imprezy wielu okazji do radości, śmiechu i dobrego nastroju, a także zachęcenie rodziców do wspólnej zabawy ze swoimi dziećmi. Takie spotkania są bardzo ważne, dla pracowników tej placówki, ponieważ sprzyjają nie tylko integracji społeczności przedszkolnej, ale także środowiska lokalnego.

Informacja: filia MPP 3