Radny Małkowski walczy z tęczą i usuwa znajomych z fejsa

Radny Małkowski walczy z tęczą i usuwa znajomych z fejsa
fot. Krzysztof Gwizdała Wiceszef Ziemi Bolesławieckiej rozpoczął selekcję znajomych na fejsie. Będzie usuwał tych, co popierają legalizację małżeństw homoseksualnych w Stanach Zjednoczonych.
istotne.pl maciej małkowski, michał małkowski, lgbt

Maciej Małkowski na swoim profilu napisał:

Facebook wprowadził możliwość pokrycia zdjęcia profilowego tęczowym kolorem, wyrażając tym samym poparcie dla legalizacji małżeństw homoseksualnych w USA. Kolejnym postulatem środowisk LGBT jest adopcja dzieci dla takich małżeństw, a to budzi mój stanowczy sprzeciw. Dlatego (…) będę musiał się pożegnać na FB ze znajomymi promującymi zachowania, których ja absolutnie nie toleruję. Jest to dla mnie oczywista konsekwencja.

Niektórzy znajomi sami poprosili Małkowskiego, by ich usunął. Michał Małkowski, prezes Zarządu Gerresheimer Bolesławiec S.A., popiera brata seksistowskim tekstem: Strasznie poważnie się zrobiło, wiec zacytuję klasyka „lesbijki-chętnie popatrzę”.

Pod tekstem rozgorzała dyskusja. Zachowanie byłego kandydata na prezydenta Bolesławca szokuje. Małkowski prezentuje się w tym wpisie jako osoba nietolerancyjna i homofobiczna. Ludzie napisali mu m.in.:

Zastanawiający radykalizm. U młodego człowieka to nawet niebezpieczny. Akceptacja związków homo nie jest absolutnie jednoznaczna z akceptacją adopcji przez nich dzieci.
Kinga Wicher

Podejście do obowiązków rodzinnych zawodowych społecznych w mojej ocenie zasługuje u Pana na najwyższy szacunek. Dlatego nie wierzyłam w to, co dzisiaj przeczytałam Panie Maćku. Miarą naszego człowieczeństwa, w szczególności jeśli jesteśmy katolikami, jest stosunek do ludzi o odmiennych poglądach. Nie mowie bynajmniej ze należy poglądy czy zachowania które nam nie odpowiadają w ludziach tolerować i się z nimi zgadzać. Absolutnie nie. Każdy ma prawo mieć własne zdanie. Nie musimy go podzielać. Możemy polemizować, dyskutować ale nie obrażać i wyrzucać ze znajomych. Nie przypominam sobie żeby Jezus postępował w ten sposób.
Ewa Czarnecka-Ogrodnik

Wyraź swoje zdanie na temat poglądów radnego Małkowskiego w naszej sondzie lub w komentarzach pod artykułem.

Czy popierasz poglądy radnego Małkowskiego?
nie
52.62 % głosów: 181
tak
47.38 % głosów: 163