Echa naszej publikacji w „Kropce nad i” i radiowej Jedynce

Echa naszej publikacji w „Kropce nad i” i radiowej Jedynce
fot. TVN24 Monika Olejnik pytała ks. Dariusza Oko o jego słowa na temat zbawienia dla morderców. Ksiądz był zaskoczony, że TVN ma informacje o tym, co mówił w Bolesławcu.
istotne.pl istotne.pl, tvn24, dariusz oko

W środowej „Kropce nad i” emitowanej na antenie TVN24 była mowa o pigułce, która przeciwdziała zajściu w ciążę. Rozmówcami Moniki Olejnik byli: ginekolog Grzegorz Południewski i ks. Dariusz Oko.

W połowie programu (ok. 10 min.) prowadząca zapytała księdza, o jego zdumiewającą wypowiedź, którą przedstawiliśmy na naszej stronie w materiale „Mordercy, według ks. Oko, mogą być zbawieni, jeśli zabijają w zgodzie z sumieniem”.

– Niezwykły wykład księdza był – powiedziała Monika Olejnik.
– Ja nie odmawiam nikomu zbawienia, to Bóg decyduje… – odparł ksiądz Dariusz Oko.
– Nie, to ksiądz decyduje. Ksiądz powiedział, że każdy może być zbawiony. Ksiądz powiedział na wykładzie w Bolesławcu: „Czy Koreańczycy, mordujący księży mogą być zbawieni? Oczywiście! Bo wszystko zależy od sumienia”.
– Jakie Państwo mają świeże wiadomości, jak tam byłem w piątek…
– A dziś jest środa…
– Każdy może być zbawiony, bo każdy ma szansę zbawienia. Bóg chce zbawienia każdego człowieka, tylko chodzi o to, by miał jak największe szanse.
– Ale ksiądz mówi, że jeżeli ktoś działa zgodnie ze swoim sumieniem, to może być zbawiony. Czyli rozumiem, że mordercy dziennikarzy miesięcznika Charlie Hebdo mogą być zbawieni, bo działali zgodnie ze swoim sumieniem?
– Ja podawałem inny przykład…
– Koreańczyków, którzy mordują księży… 
– Tak. Gdyby ateista mnie zamordował zgodnie ze swoim sumieniem, to ma większe szanse na zbawienie, niż ja jako ksiądz, jeżeli będę niezgodny swojemu sumieniu. Przede wszystkim jesteśmy zbawiani za stopień wierności swojemu sumieniu. Ale jeżeli ktoś całe życie głosił ateizm, a przy końcu nawraca się, to jakby biskup nawrócił się na ateizm. Za aborcją stoją głównie ateiści.
– A jak ktoś zje pigułkę „dzień po” to może być zbawiony? Jak robi to w zgodzie ze swoim sumieniem?
– Każdy człowiek może być zbawiony, oczywiście. Szczególnie jeśli się nawróci. Dlatego Pan Jezus mówił, abyśmy nie sądzili.

Cały program jest do obejrzenia na stronie tvn24.pl pod adresem: www.tvn24.pl/kropka-nad-i,3,m/zygota-wazniejsza-niz-nastolatka-spor-o-pigulke-dzien-po,508089.html

Informację o bolesławieckiej wypowiedzi ks. Dariusza Oko podano 17 stycznia dwukrotnie w Aktualnościach Programu 1 Polskiego Radia.