Co z zajęciami na basenie dla trzecioklasistów z SP nr 3?

Co z zajęciami na basenie dla trzecioklasistów z SP nr 3?
fot. MOSiR Czytelniczka powiadomiła nas, że uczniowie klas trzecich dwa razy rzadziej chodzą na basen, niż miało to miejsce w przypadku ich starszych o rok kolegów.
istotne.pl pływanie, orka, sp3 bolesławiec

– Uczniowie klasy trzeciej jeżdżą na basen co dwa tygodnie, w zeszłym roku szkolnym mieli zajęcia co tydzień – mówi Czytelniczka. – Szkoła nie ma pieniędzy na klasę trzecią, ale na drugoklasistów ma, bo oni od września też zaczęli chodzić na basen. Byliśmy pewni, że trzecioklasiści będą pływać w Bolesławieckim Parku Wodnym „Orka” co tydzień. Rodzice czują się pokrzywdzeni.

– Pieniądze dla klas drugich pochodzą z Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, to zupełnie inna pula – tłumaczy Barbara Dąbrowska-Bugaj, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 3 w Bolesławcu. – W ubiegłym roku trzecioklasiści chodzili na basen częściej, bo klasa była mniej liczna. Obecna klasa III liczy 28 osób, a na jednego instruktora przypada 15 osób. Trzecioklasiści mogliby jeździć na basen co tydzień, ale wtedy musieliby spędzać w wodzie 22,5 minuty, co wydaje się nielogiczne. Dodatkowych pieniędzy na ten cel nie mamy.

(informacja: ii)