Akademicka oferta dla seniorów

Seniorzy z Legnicy
fot. UM Legnica Już niebawem, na przełomie września i października, rozpoczną się zajęcia na Uniwersytetach Trzeciego Wieku działających w Legnicy.
istotne.pl 0 miasto legnica

Reklama

Legnickie UTW przygotowały bardzo atrakcyjną ofertę dla słuchaczy, których liczba z każdym rokiem rośnie. Jest to bowiem coraz popularniejszy sposób zdobywania wiedzy, aktywnego spędzenia czasu i poznawania nowych przyjaciół.

Legnicki Uniwersytet Trzeciego Wieku przy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego (ul. Lotnicza 26) działa już 8 lat. LUTW jest samorządową, publiczną placówką kształcenia ustawicznego, aktywizującą osoby starsze. W roku akademickim 2014/2015 chęć udziału w wykładach i zajęciach zadeklarowało około 200 słuchaczy z ubiegłych lat oraz ponad 70 nowych. Rekrutacja trwa tylko do końca sierpnia.

Uczelnia oferuje wykłady z zakresu psychologii, filozofii, nauk społecznych i filologiczno-historycznych, profilaktyki prozdrowotnej oraz wykłady ogólne. Proponuje słuchaczom lektoraty z języka angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego, włoskiego i francuskiego. Są zajęcia komputerowe, informatyczne z fotografii cyfrowej, z historii sztuki, gimnastyki umysłu, malarstwa czy ceramiki. Można uczestniczyć w zajęciach chóru, dekoratorskich, ruchowych, warsztatach teatralno-literackich, poznawać stylizację i kreowanie wizerunku, zająć się edukacją regionalną, turystyką, własnym drzewem genealogicznym lub dietetyką.

W 2010 r. przy LUTW powstał chór „Appassionata”, który liczy obecnie 30 osób i osiąga ogólnopolskie sukcesy. Wysoki poziom wykładów i seminariów gwarantują naukowcy m.in. z Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Wrocławskiego, Uniwersytetu Opolskiego i Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Legnicy.

Bogatą ofertę dla swoich słuchaczy przygotował też Uniwersytet Trzeciego Wieku działający przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona. Tutaj rekrutacja potrwa od 1 do 30 września. Uniwersytet prowadzi wykłady, seminaria, dyskusje, konferencje naukowe, spotkania z ludźmi nauki, kultury, polityki, sportu czy mediów. Można tu aktywnie uprawiać turystykę. Słuchaczem może zostać każda osoba, przede wszystkim emeryt lub rencista, bez względu na poziom wykształcenia.

Kontakt: Biblioteka PWSZ im. Witelona w Legnicy, budynek C, pokój 5, tel. 76 72 32 370 lub 371, e-mail: [email protected] (wt. i pt. od 13:00 do 15:00).

UM Legnica/ii

Reklama