Atrakcyjny projekt z udziałem SSM w Legnicy

Logo projektu
fot. UM Legnica Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Legnicy uczestniczy w projekcie pn. „Centra i Środowiska Bioróżnorodności”.
istotne.pl 0 projekt, miasto legnica

Reklama

Wartość przedsięwzięcia, dofinansowanego w 85 proc. z mechanizmu finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego, wynosi 2 mln złotych. Poza Legnicą biorą w nim udział szkolne schroniska młodzieżowe ze Szczecina (gospodarz projektu), Krakowa, Konina, Łodzi, Rajczy-Nickulina, Osiecznej i Pobierowa. Realizację zaplanowano od września br. do grudnia 2015 roku.

– Program projektu – mówi Jolanta Jucewicz, szefowa legnickiego schroniska – obejmuje m.in. organizację ogólnopolskich warsztatów przyrodniczych „Zielone Schroniska”, szkoleń dla nauczycieli pt. „Edukacja przyrodnicza w zakresie ochrony bioróżnorodności i obszarów Natura 2000”, kursów dla dyrektorów schronisk na temat pozaszkolnej edukacji przyrodniczej, a także wiele ciekawych konkursów. Odbiorcami projektu będą dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe, np. nauczyciele, pracownicy samorządowi i członkowie organizacji pozarządowych. Przewidujemy, że w całym projekcie weźmie udział ok. 40 tys. osób.

Już we wrześniu i październiku w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Legnicy rozpoczną się warsztaty przyrodnicze pn. „Zielone Schroniska”. Wezmą w nich udział dzieci i młodzież ze Szczecina i Rajczy-Nickulina. Natomiast młodzi legniczanie we wrześniu i październiku wyjadą na podobne warsztaty do Pobierowa, Szczecina i Rajczy-Nickulina.

Program „Centra i Schroniska Bioróżnorodności”, realizowany przez Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Legnicy, będzie też promował miasto oraz walory przyrodnicze naszego regionu.

UM Legnica/ii

Reklama