Tragiczny wypadek, motocykliście urwało nogę

Wypadek
fot. Krzysztof Gwizdała Do zdarzenia doszło na drodze między Dobrą a Kliczkowem. Motocyklistę helikopter zabrał do szpitala.
istotne.pl 0 wypadek

Reklama

Wypadek miał miejsce w środę, 27 sierpnia, na drodze między Dobrą (gmina Bolesławiec) a Kliczkowem (gmina Osiecznica). Około 18:00 motocyklista zderzył się z Mercedesem z niemieckimi tablicami rejestracyjnymi.

Kierowcy jednośladu urwało nogę. Pierwszej pomocy udzielili mu jadący tamtędy Niemcy. Potem strażacy ochotnicy, m.in. Robert Dziubak z OSP z Ruszowa, który zaopatrzył potężną ranę. Poszkodowany został przetransportowany helikopterem do szpitala.

Jak powiedzieli nam świadkowie zdarzenia, mężczyzna próbował wyprzedzić kilka aut naraz. Policja ustala przyczyny wypadku.

Wypadek przed KliczkowemWypadek przed Kliczkowemfot. Krzysztof Gwizdała
Wypadek przed KliczkowemWypadek przed Kliczkowemfot. Krzysztof Gwizdała

Aktualizacja 2014-08-28 10:26

Kierowca motocykla marki Yamaha to 18-letni bolesławianin. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że do zderzenia doszło po tym, jak 18-latek wyprzedzał na podwójnej ciągłej. Kierujący Mercedesem był trzeźwy.

Jak podaje fanpage Kliczków na Dolnym Śląsku, na miejscu poszkodowanemu jako pierwsi pomogli świadkowie zdarzenia, a następnie druhowie z OSP Osiecznica (Damian Tomiak, Dawid Stryczek) oraz strażak ochotnik z OSP Ruszów. Nogi podobno nie udało się uratować.

Reklama