Dożywocie dla zabójcy kobiety z Modłej

Dożywocie dla zabójcy kobiety z Modłej
fot. B.org Kazimierz S. sprawca brutalnego zabójstwa mieszkanki Modłej został skazany. Był gwałcicielem i recydywistą. Kobietę zabił z zemsty.
istotne.pl wyrok, zabójstwo, modła

Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze uwzględnił wniosek prokuratora Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu i 14 maja 2013 roku orzekł wobec Kazimierza S. karę dożywotniego pozbawienia wolności.

O sprawie pisaliśmy w czerwcu zeszłego roku. Do zdarzenia doszło w miejscowości Modła (gmina Gromadka). Kazimierz S. zgwałcił Jadwigę K. a potem uderzył drewnianym drągiem w okolice głowy. Na ciele pokrzywdzonej ujawniono szereg śladów świadczących o szczególnie brutalnym działaniu sprawcy. W wyniku doznanych obrażeń kobieta zmarła.

Zwłoki ofiary znaleziono na terenie rozlewiska w pobliżu lasu. Jak ustalili śledczy, S. zemścił się w ten sposób za to, że pokrzywdzona powiadomiła organy ścigania o przestępstwie, którego dokonał brat mężczyzny.

Co więcej, 47-latek wchodził już w konflikt z prawem. Był skazywany na kary 3 i 6 lat pozbawienia wolności za przestępstwa seksualne. W rodzinnej miejscowości uważany był za osobę agresywną i niebezpieczną – wielokrotnie zaczepiał i nagabywał mieszkające tam kobiety.

Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Sąd przyjął za prokuratorem, że Kazimierz S. dopuścił się zarzucanego czynu w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie. Orzeczenie nie jest prawomocne.

(informacja: Zastępca Prokuratora Okręgowego M. Zarówny/ii)