Wybuch przy ul. Prusa. Gdzie była karetka?

Wybuch przy ul. Prusa. Gdzie była karetka?
fot. Czytelnik Dwie osoby zostały ranne, siedem ewakuowano. Był problem z transportem do szpitala, karetka nie dojechała.
istotne.pl wypadek, straż, gaz

Do zdarzenia doszło po godz. 13:30. W lokalu przy ulicy Prusa 12 w Bolesławcu nastąpił wybuch, gdy wchodziła do niego kobieta. Na razie nie wiadomo, co dokładnie się stało, bo do lokalu nie było doprowadzonego gazu. Możliwe, że awarii uległ piecyk olejowy.

W wyniku wybuchu na kobiecie zapaliła się odzież. Płonąc, wbiegła na piętro budynku, gdzie starszy mężczyzna pomógł jej i ugasił płomienie. Niestety, ucierpiał przy tym. Kobieta ma poparzony brzuch i nogi.

Z wstępnych informacji wynika, że był kłopot z transportem do szpitala. Strażacy przez pół godziny nie mogli skontaktować się z pogotowiem ratunkowym w sprawie przyjazdu drugiej karetki. W końcu sami przetransportowali poszkodowanego do szpitala.

Z kamienicy ewakuowano 7 osób.

Poszkodowanego mężczyznę odwozili na oddział ratunkowy strażacy, bo karetka nie dojechałaPoszkodowanego mężczyznę odwozili na oddział ratunkowy strażacy, bo karetka nie dojechałafot. Czytelnik
Szwalnia, w której nastąpił wybuchSzwalnia, w której nastąpił wybuchfot. Czytelnik
fot. MZ

(informacja: ii)